top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Rozstrzygnięty przetarg na przebudowę skrzyżowania w Wilanowie

Chodzi o utworzenie nowego połączenia z miasteczkiem Wilanów. Zmiany na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy w celu włączenia do niego ul. Sarmackiej przeprowadzi firma Planeta. Nad przedłużeniem tej ostatniej ulicy od kilku miesięcy pracuje deweloper.Wjazd do miasteczka Wilanów nie jest dziś najprostszy. Istnieje tylko pięć możliwości, aby się do niego dostać. Należy jechać na wprost z ul. Jana III Sobieskiego w al. Rzeczypospolitej, skręcić w nią w prawo z al. Wilanowskiej, wykonać ten manewr nieco dalej w ul. Kieślowskiego lub taki sam z ul. Przyczółkowej w Klimczaka lub w Branickiego. Na tym ostatnim skrzyżowaniu można też wjechać do miasteczka od południa, skręcając w lewo – i to w zasadzie jedyny wjazd dla jadących od tej strony.

Równie trudny jest wyjazd, zwłaszcza w kierunku centrum. Można to zrobić tylko ul. Branickiego i al. Rzeczypospolitej – pozostałe wyjazdy umożliwiają tylko skręt w prawo (ul. Kieślowskiego i Klimczaka).

NIEBAWEM PODPISANIE UMOWY Dużym usprawnieniem komunikacyjnym będzie więc przedłużenie kończącej się ślepo ul. Sarmackiej i włączenie jej do skrzyżowania al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Tym zajmuje się firma Robyg. Deweloper buduje przepust na Potoku Służewieckim, w miejscu używanej przez pieszych kładki. Prace prowadzone są od końca sierpnia zeszłego roku.

Zarząd Dróg Miejskich przebuduje natomiast skrzyżowanie al. Wilanowskiej z ul. Kosiarzy.


Zrobimy to tak, aby możliwe stało się podłączenie do niego ul. Sarmackiej. Rozpoczęcie tego przedsięwzięcia powinno nastąpić już niebawem – właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg, wybierając w nim warszawską firmę Planeta, która wyceniła prace na 2 mln 463 tys. zł brutto. Niebawem zwiążemy się z nią umową.

CO SIĘ ZMIENI? Wykonawca z powierzonego zadania powinien wywiązać się jeszcze wiosną. Przede wszystkim przebuduje sygnalizację świetlną – przygotuje ją do podpięcia przedłużonej ul. Sarmackiej i wybuduje wlot tej ulicy na skrzyżowanie. Światła staną się nowocześniejsze, bo będą działać w akomodacji i zostaną wyposażone w detekcję ruchu. Skrzyżowanie będzie miało osygnalizowane przejścia dla pieszych z każdej strony – dziś zebry brakuje od wschodu, a od południa nie ma przez co przechodzić. Każde z nich będzie miało pośrodku azyl, zostanie wyposażone w płyty z wypustkami dla osób niedowidzących.

Na skrzyżowaniu z al. Wilanowskiej w ul. Sarmacką i z ul. Sarmackiej w al. Wilanowską będzie można skręcić w każdej relacji – zostaną wyznaczone dodatkowe pasy do skrętu. Zachodnią stroną skrzyżowania będzie poprowadzona droga rowerowa od ul. Sarmackiej, która połączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej.

PROJEKT ORGANIZACJI RUCHU

źródło: zdm.waw.pl

Comments


1-1.tif
bottom of page