top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Rusza elektroniczna obsługa wniosków pasażerów


Źródło: UM Warszawa

Osoby, które czeka wypełnienie formalności związanych z korzystaniem z warszawskiej komunikacji miejskiej będą mogły zaoszczędzić czas dzięki nowej usłudze. Chodzi o e-POP, czyli Elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów. Za pomocą tej nowej platformy można nie tylko umówić się na spotkanie informacyjne dotyczące Warszawskiego Transportu Publicznego, ale również złożyć wnioski o wyrobienie Warszawskiej Karty Miejskiej lub wgranie na nią uprawnień Karty Warszawiaka. Nie trzeba już więc w tym celu nawet wychodzić z domu.


Przy składaniu w e-POP wniosku o wydanie karty mieszkańcy mogą wybrać, w jaki sposób preferują odebrać dokument. Mogą to zrobić w Punktach Obsługi Pasażerów lub poprosić o wysyłkę na adres podany we wniosku. "W przypadku wysyłki karty konieczne jest spotkanie on-line przy wykorzystaniu aplikacji Microsoft Teams, podczas którego zostanie zweryfikowana tożsamość oraz dokumenty niezbędne do wydania uprawnień" - informuje stołeczny ratusz.


Usługa e-POP na razie ma charakter pilotażowy, a z czasem ma być rozbudowywana o kolejne funkcje. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego zachęca nie tylko do korzystania z nowej usługi, ale również dzielenia się opiniami na temat jej funkcjonowania.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/w-e-pop-sprawy-bez-wychodzenia-z-domu

Comments


1-1.tif
bottom of page