top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Ruszył przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej nad Wisłą

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonawcę mostu przez Wisłę wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Prace mają się zakończyć najpóźniej wiosną 2024 roku.


Źródło: Materiały inwestora

Pomysł budowy kładki pieszo-rowerowej w Warszawie powstał już ponad pięć lat temu. Potencjalnych miejsc, w których miałaby się znajdować też było już kilka, aż wreszcie w marcu tego roku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił konkretne plany dotyczące mostu. Ma on połączyć Bulwary Wiślane z Pragą i mierzyć 452 metry, a jego konstrukcja ma być szeroka od 6,9 do 16,3 m. Ponadto drogowcy przewidzieli na przeprawie dwa zakręty nad nurtem rzeki i dwa miejsca na odpoczynek, z drewnianymi siedziskami. Kładka ma zostać także oświetlona oraz objęta monitoringiem. Co ważne, ruch pieszy nie będzie oddzielony od rowerowego, a na całą inwestycję Rada Warszawy zarezerwowała aż 180 mln zł.


Choć projekt kładki i jej umiejscowienie wzbudziły mieszane opinie (m.in. z powodu wcześniej ogłoszonych cięć w budżecie miasta na inne inwestycje), to warszawski ratusz wykonał kolejny ważny krok w kierunku wybudowania mostu. Zarząd Dróg Miejskich oficjalnie ogłosił przetarg na wykonawcę prac. Chętni mogą wysyłać swoje oferty z wycenami do 15 czerwca. Wcześniej jednak odbędzie się wizja lokalna w miejscu budowy mostu, a swoje propozycje będą mogły złożyć jedynie firmy, które wezmą w niej udział. ZDM chce jeszcze w tym roku wybrać wykonawcę oraz rozpocząć budowę, co może oznaczać częściowe wyłączenie z ruchu szlaku rowerowego wzdłuż Bulwarów Wiślanych. Według założeń prace mają potrwać trzy sezony budowlane, a kładka ma być gotowa najpóźniej wiosną 2024 roku, a więc w ciągu maksymalnie trzech lat. Będzie to pierwszy w Warszawie most wyłącznie dla pieszych i rowerzystów.


Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Źródło:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27066195,kto-zbuduje-kladke-pieszo-rowerowa-nad-wisla-jest-przetarg.html


Comments


1-1.tif
bottom of page