top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Setki szkół w Warszawie z ograniczonymi zajęciami

Już ponad 400 warszawskich placówek edukacyjnych zdecydowało się częściowo zawiesić zajęcia lub całkowicie przejść na nauczanie zdalne. Powodem jest ponowny znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.


Źródło: Pixabay

Druga połowa stycznia to niestety kolejne rekordy zakażeń COVID-19 w Polsce, najwyższe od początku pandemii. Dzienna liczba nowych przypadków potrafi przekraczać 40 tys., rekordowa liczba osób znajduje się również na kwarantannie. Także w samej Warszawie padły kolejne najwyższe dzienne liczby nowych przypadków koronawirusa.


Dlatego wiele publicznych placówek w ostatnich dniach podejmuje decyzje o ograniczeniu kontaktu z klientami czy mieszkańcami. Problem ten dotyczy także szkół, uczelni czy przedszkoli. Trudno więc dziwić się, że w Warszawie wiele placówek edukacyjnych zdecydowało się wrócić do nauki zdalnej. "Za tydzień uczniowie i uczennice warszawskich szkół rozpoczną ferie zimowe. Jednak to, co się teraz dzieje w naszych placówkach, nie napawa optymizmem. Ten tydzień nauki stacjonarnej kończymy z 424 placówkami oświatowymi z zawieszonymi zajęciami. To wzrost od ponad 100 proc. w ciągu 5 dni" - poinformowała za pomocą mediów społecznościowych wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.


Znane są także dokładne statystyki: według danych na 22 stycznia w 411 warszawskich szkołach zajęcia zostały częściowo zawieszone, a w 13 zamknęło się całkowicie. Wśród wszystkich 424 stołecznych placówek edukacyjnych, w których wykryto przypadki zakażenia COVID-19, jest: 118 przedszkoli, 184 szkoły podstawowe oraz 122 szkoły ponadpodstawowe. Można jednak spodziewać się, że w najbliższych dniach dane te szybko będą się zmieniać. Zarówno ze względu na odgórne decyzje władz tych placówek, jak i kolejne przypadki kwarantann wśród pracowników i ich podopiecznych. Również niektóre warszawskie uczelnie postanowiły, przynajmniej częściowo, wrócić na nauki zdalnej. Na jak długo, niestety nie sposób przewidzieć.


Źródło:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,28029490,ponad-400-szkol-i-przedszkoli-w-warszawie-zawiesilo-zajecia.html

コメント


1-1.tif
bottom of page