top of page

Siatkówka plażowa w Wilanowie

Fot. Dzielnica Wilanów

Już w czwartek wystartuje pierwszy z dwóch turniejów VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. Pierwszy dzień to eliminacje do turnieju głównego. Wystartują w nich aż cztery polskie pary. Czyli duet, który już miał zapewnione miejsce w tym etapie zawodów, a także wszystkie trzy drużyny z listy rezerwowej.


To fantastyczny scenariusz dla polskich kibiców, którzy wybierają się dopingować biało-czerwonych w eliminacjach VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. Wszystkim trzem parom z listy rezerwowej udało się dostać do turnieju. W czwartek zagrają więc: Maciej Kałuża i Mikołaj Kaczmarek, Szymon Pietraszek i Szymon Beta, Andrzej Paszkowski i Martin Chiniewicz oraz Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk.


Dla Ilewicza będzie to powrót do Wilanowa. - Cieszę się, że po dwóch latach ponownie wracam na turniej międzynarodowy i zamykam fajną klamrą ten całkiem udany dla mnie sezon. Myślę, że wraz z Tomkiem na przestrzeni tego roku pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie powalczyć, a także zwyciężać z każdym. Fajnie więc byłoby powalczyć w Wilanowie o coś więcej i dołożyć kolejny medal do kolekcji  - przyznał Piotr Ilewicz, który wspólnie z Piotrem Janiakiem wywalczył w 2019 roku w Omanie brązowy medal ówczesnego World Touru.


Warto przypomnieć, że w dwóch poprzednich edycjach wilanowskich zmagań na piasku na podium zawsze znalazła się polska para. W 2021 roku srebro wywalczyli Jakub Szałankiewicz i Miłosz Kruk, natomiast w ubiegłorocznej edycji brązowe medale zawisły na szyjach Michała Kądzioły i Michała Koryckiego. Co ciekawe, zawodnicy z obu par połączyli w tym sezonie siły i zagrają razem. Mowa o Michale Koryckim i Miłoszu Kruku, którzy mają chrapkę na sukces w Wilanowie.


- Na pewno chcemy walczyć o zwycięstwo w tym turnieju. Na polskim podwórku udowodniliśmy nie raz, że jesteśmy mocni. Teraz pora na udowodnienie tego w rozgrywkach międzynarodowych - zapewnił broniący pary, Michał Korycki. Jego duet rywalizację rozpocznie w piątek, od turnieju głównego.


Pierwszy mecz czwartkowych eliminacji VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa zaplanowano na godz. 8:00. Natomiast pierwsi reprezentanci naszego kraju zagrają o godz. 10:00.


Czwartek 31.08.2023

I runda eliminacji - harmonogram:

8:00 Weber/Hilbert (LUX) - Rivest/David (CAN)

8:50 Vala/Stocek (CZE) - Ferry P./Ferry V. (MON)

09:40 Spolverini/Venditti (ITA) - Korotkov/Piik (EST)

10:30 Andreasson/Andersson, A. (SWE) - Kałuża/Kaczmarek (POL)

11:20 Paszkowski/Chiniewicz (POL) - Savvin/Moiseiev (UKR)

12:10 Beta/Pietraszek (POL) - Bublyk/Tymchenko (UKR)

13:00 Ruml/Pihera (CZE) - Helland/Kronstad (NOR)

13:50 Donela/Palubinskas (LTU) - Wołoszuk/Ilewicz (POL)


Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. 


Źródło: VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Koncert

1-1.jpg
FB.jpg
LOGO CZARNE BEZ CIENIA_Layout 3.jpg
bottom of page