top of page

Skrzyżowanie z dofinansowaniem


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Jedną ze sztandarowych inwestycji, na którą mieszkańcy Wilanowa czekają od dłuższego czasu, jest przebudowa skrzyżowania ul. Przyczółkowej z ul. A. Branickiego i ul. Z. Vogla. Teraz nareszcie powinno udać się ją spełnić, bowiem władze Wilanowa otrzymały środki finansowe na tę przebudowę. Jak informuje burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski, 14 października Rada m.st. Warszawy zdecydowała o finansowaniu inwestycji w latach 2022-2023. Co więcej, wcześniej 4 mln złotych na przebudowę przeznaczył Sejmik Województwa Mazowieckiego. Przyznane dofinansowania jest o tyle ważne, że według zapowiedzi budżet inwestycyjny Wilanowa na przyszły rok ma być stosunkowo skromny, co może utrudnić realizację podobnych, potrzebnych inwestycji w tej dzielnicy.


Szacowany koszt przebudowy skrzyżowania, wraz z budową brakującego odcinka ul. Branickiego i przygotowaniem dokumentacji, wynosi ok. 18,6 mln zł. Prace powinny rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć w 2023 r., jeśli formalności związane ze zdobyciem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej nie przedłużą się.


Niedawno udało się już niemalże zakończyć za to inną inwestycję, niedaleko skrzyżowania Przyczółkowej z Branickiego i Vogla. Po miesiącach wyczekiwania na ul. Przyczółkowej, pomiędzy Vogla a al. Wilanowską, nareszcie zaczęło funkcjonować oświetlenie. Co prawda Zarząd Dróg Miejskich wciąż jeszcze prowadzi ostatnie prace w tym miejscu, ale oświetlenie ulicy już działa. Doświetlone zostały także drogi odbarczające oraz popularna droga rowerowa do Powsina, na co czekało wielu mieszkańców.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa/posts/295108495772159

Comments


bottom of page