top of page
1100x175.png

Sprawdź swoją kartę miejską w nowej aplikacji


Źródło: Warszawski Transport Publiczny

Sprawdzanie ważności zwykłego, papierowego biletu w warszawskiej komunikacji miejskiej nie należy do skomplikowanych zadań. Godzina, o której skasowany bilet traci ważność jest po prostu na nim napisana. Jednak znaczna część mieszkańców stolicy korzysta z innego rodzaju biletu, czyli z Warszawskiej Karty Miejskiej. Tu już sprawa wymaga nieco więcej zachodu - ważność karty do tej pory można było sprawdzić jedynie w biletomacie lub kasownikach. Część osób mogła więc zastanawiać się przed wyjściem z domu lub w drodze na przystanek: "ciekawe, kiedy kończy się ważność mojego biletu?".


Dlatego Warszawski Transport Publiczny stworzył nową usługę pod nazwą "Sprawdź kartę". Aplikacja pozwala w łatwy i szybki sposób sprawdzić ważność biletu i status swojej Karty warszawianki/ warszawiaka. Wystarczy wejść na nowopowstałą stronę (https://sprawdzkarte.wtp.waw.pl/) i wpisać numer karty miejskiej. Po zatwierdzeniu na ekranie powinny pojawić się informacje o: zakodowanym ostatnio bilecie, jego ważności, typie biletu oraz wgranych uprawnieniach. Dzięki temu ważność karty miejskiej można sprawdzić w dowolnej chwili na każdym na komputerze lub smartfonie. Aplikacja podaje także informacje o liczbie wykorzystanych w danym roku zawieszeń biletu.


Warszawski Transport Publiczny ostrzega jednak, że usługa „Sprawdź kartę” na razie działa z opóźnieniem w porównaniu kasowników, biletomatów czy punktów sprzedaży biletów. Oznacza to, że informacja przykładowo o wgraniu nowego biletu lub jego zawieszeniu może pojawić się w nowym systemie dopiero po kilku dniach, a nie natychmiastowo.


Comments


bottom of page