top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Szczepienia w szkołach rozpoczęte

Od 13 września w szkołach mogą zaszczepić się uczniowie powyżej 12 roku życia. W Warszawie chęć udziału w szkolnej akcji szczepień wyraziły już tysiące nastolatków.

Źródło: um.warszawa.pl

W tym roku, przynajmniej na razie, nauka w szkołach odbywa się już w trybie stacjonarnym, a więc uczniowie mają bezpośredni kontakt ze sobą oraz kadrą nauczycielską. Dlatego właśnie zdecydowano się organizować szczepienia także w szkołach. Do udziału w akcji mogą zgłaszać się wszystkie placówki edukacyjne, zarówno publiczne, jak i prywatne. W zależności od liczby chętnych szczepienia są przeprowadzane bezpośrednio na terenie samej szkoły lub w pobliskich punktach szczepień. Obecnie szczepić mogą się uczniowie, którzy ukończyli 12 lat.


"Musimy być przygotowani na czwartą falę pandemii, dlatego rozpoczęliśmy kolejny etap walki z COVID-19. W warszawskich szkołach organizujemy akcję szczepień dla uczniów w wieku 12-18 lat. Co ważne, razem z dziećmi zaszczepić mogą się też rodzice i nauczyciele" – tłumaczy Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – "Szczepmy się, od tego zależy bezpieczeństwo i zdrowie nasze i naszych bliskich" – uzupełnia.


Jak informuje m. st. Warszawa, do tej pory w stolicy przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się 1,2 mln osób. Wśród nich są ponad 72 tysiące dzieci w wieku od 12 do 18 lat, a kolejne tysiące chcą zaszczepić się w najbliższym czasie. Obecnie w Warszawie funkcjonuje łącznie 77 miejsc, w których jest to możliwe, w tym weekendowe punkty szczepień.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/ruszyly-szczepienia-w-szkolach-przeciw-covid-19

Comments


1-1.tif
bottom of page