top of page
1100x175.png

„Szkoła bez obaw - solidne fundamenty”

Okres szkoły podstawowej to czas intensywnego rozwoju dziecka. Moment przejścia z przedszkola do tzw. podstawówki, to wkroczenie do świata, gdzie wydłuża się czas spędzony w ławkach, lekcje odbywają się w określonych godzinach, pojawiają się przerwy, nowe obowiązki oraz nowe propozycje na aktywne spędzanie czasu.


W tym nowym, atrakcyjnym świecie konieczne jest nabycie umiejętności umożliwiających maksymalne skupienie w czasie lekcji i odprężenie w czasie przerw. Jest to zaplecze – jakie naszym zdaniem – dzieci powinny zbudować i traktować jako fundament na przyszłe lata edukacji. Cel ten jest możliwy do osiągnięcia, a nasza kadra pedagogiczna poprowadzi przez ten proces każdego z uczniów. Jest to podstawa dla zdrowia psychicznego, fizycznego oraz efektywnego nauczania.


Podobnie jest z korzystaniem z zajęć dodatkowych. Rodzice zapisują dzieci na liczne lekcje, do których dzieci mają różnorodne podejście (począwszy od radości – przez obojętność – kończąc na niechęci).


Bardzo często można zaobserwować dzieci, które na zajęciach są obecne, bo muszą. Inne czują tak ogromną ekscytacje, że ciężko im czerpać korzyści, jakie powinny płynąć z zajęć dodatkowych.


Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – nikt ich do nich odpowiednio nie przygotował.


Dorosły człowiek dobrze wie, dlaczego dąży do rozwijania określonych umiejętności, wie także jakie formy rozwoju dają mu najlepsze korzyści. Dzieci trzeba tego nauczyć, wskazać drogę, zwrócić uwagę na własne potrzeby.


Zajęcia w naszej szkole to nauka poprzez doświadczenie, zabawę, obserwację. Ale jak we wszystkich aspektach naszego życia – potrzebne są prawidłowe fundamenty.


Zapraszamy Szkoła Numer Jeden, aleja Rzeczypospolitej 33/U3, 02-972 Warszawa

Telefon kontaktowy

664 206 207

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page