top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Szkoła Podstawowa nr 400 w Wilanowie doceniona w prestiżowym konkursie


Źródło: UM Warszawa

„Lider Dostępności” to konkurs urbanistyczno–architektoniczny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich. Nagradzane są budynki najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a więc odpowiednio w tym zakresie zaprojektowane.


W tegorocznej edycji konkursu zostały docenione trzy warszawskie obiekty. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa nr 400 w Wilanowie. "Obiekt jest dostępny dla osób z ograniczoną mobilnością i percepcją między innymi poprzez szerokie i pozbawione przeszkód przestrzenie komunikacji na poszczególnych piętrach czy zastosowanie kolorystyki klatek schodowych, wejść do pomieszczeń dydaktycznych, oznaczeń schodów wspomagających poruszanie się osób słabowidzących. Przy szkole są zadaszone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami" - wylicza zalety obiektu warszawski ratusz. Warto dodać, że wilanowska szkoła powstawała w latach 2019-2020, a budynek o powierzchni użytkowej 8780 m2 został zaprojektowany dla 750 dzieci.


"Kwestie dotyczące dostępności traktujemy w Warszawie bardzo poważnie i robimy wszystko, aby w przyszłości nasze miasto było w 100% dostępne dla wszystkich. Jestem dumna, że nasze starania zostały dostrzeżone i otrzymaliśmy w tym roku aż trzy wyróżnienia w konkursie Lider Dostępności" – dodaje wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Pozostałe dwa docenione obiekty to Teatr Baj na Pradze-Północ oraz Kamienica Wielopokoleniowa przy ul. Stalowej 29.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/warszawa-z-trzema-nagrodami-za-dostepnosc


Comments


1-1.tif
bottom of page