top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Tenis i siatkówka na plaży


Podczas wakacji na plaży w Wilanowie nie zabraknie sportowych wydarzeń. Najpierw, w pierwszych dniach sierpnia, na plażę powrócą siatkarze. Stanie się to za sprawą Pucharu Świata w siatkówce plażowej mężczyzn - Volleyball World Beach Pro Tour Futures 2022. Można więc spodziewać się wysokiego poziomu rywalizacji, a sam turniej zostanie zorganizowany na specjalnie przygotowanej arenie sportowej. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, a organizatorem tej prestiżowej imprezy jest Międzynarodowe Centrum Spotów Plażowych. Rozgrywki potrwają przez cztery dni.


Z kolei w dniach 26-28 sierpnia mieszkańcy Wilanowa będą mogli obejrzeć finały Mistrzostw Polski w tenisie plażowym kobiet i mężczyzn. Również podczas tego wydarzenia zobaczymy profesjonalną arenę sportową, a w rywalizacji weźmie udział około 70 zawodników i zawodniczek. Sportowcy będą rywalizować przez trzy dni na sześciu boiskach, a wszyscy chętni będą mogli podziwiać ich zmagania z wysokości przygotowanych w tym celu trybun. Ambasadorką wydarzenia jest reprezentantka naszego kraju i dwukrotna Mistrzyni Świata w tenisie plażowym Aleksandra Adamska.


Źródło:

https://www.wilanow.pl/images/stories/Aktualnosci/Informator_Wilanowski_nr35_2022.pdf?fbclid=IwAR1vQIzbnIVQ-LP0XOJD1zS_m2s9RgCVh7MyVRf5enlk_AmQRpaNMMtL_gc


Kommentare


1-1.tif