top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Trwa akcja szczepienia lisów

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o akcji szczepienia lisów na terenie województwa mazowieckiego. Akcja zostanie przeprowadzona w dniach 10 - 24 września metodą zrzutów z samolotów oraz wyłożenia ręcznego przynęt zawierających szczepionkę przeciwko wściekliźnie.

Źródło: Pixabay

Jak czytamy w komunikacie, szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz wykładana ręcznie w ilości 30 dawek na 1 km kwadratowy na całym obszarze objętym szczepieniami. Zrzuty obejmują lasy, pola i łąki z pominięciem akwenów i terenów zabudowanych. Dawka szczepionki stanowi pakiet w postaci zielono-brązowego krążka o intensywnym zapachu rybnym.


Co ważne, dotknięcie szczepionki przez człowieka oznacza, że lis nie będzie już tą dawką zainteresowany, a więc szczepionka nie spełni swojej roli. Ponadto każdy kontakt człowieka i domowego zwierzęcia ze szczepionką należy jak najszybciej zgłosić do weterynarza. Dlatego zaleca się przez 14 dni od zrzutów szczepionki, na terenach objętych akcją, wyprowadzać psy na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

Comments


1-1.tif