top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Uwaga na wściekliznę

W Warszawie odnotowuje się kolejne przypadki wścieklizny u dzikich zwierząt. Obszarem zagrożonym został objęty także Wilanów.


Źródło: Dzielnica Wilanów

W ostatnim czasie na terenie województwa mazowieckiego odnotowano liczne przypadki wścieklizny u dzikich zwierząt. Sytuacja ta dotyczy również Warszawy. Dlatego też teren Wilanowa, Wawra, Wesołej, Targówka (część dzielnicy ograniczoną od zachodu ul. Radzymińską), Rembertowa i Pragi Południe objęto obszarem zagrożonym wścieklizną. Władze miasta przypominają o konieczności zachowania czujności, dbania o samych siebie oraz o swoich pupili.


"Wścieklizna to ostra choroba zakaźna, która może doprowadzić do śmierci. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania dzikich zwierząt na swojej drodze. Pamiętajmy o tym, że lisy, jeże, nietoperze i inne mogą być zarażone wścieklizną. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę" - informują władze Wilanowa.


Warto także pamiętać, że szczepienie psów przeciw wściekliźnie jest obowiązkowe (powyżej 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy), a w przypadku kotów zalecane. Szczepienia te wykonują lekarze weterynarii.


Źródło:

https://www.wilanow.pl/6568-uwazajcie-na-siebie-zagrozenie-wscieklizna

Comments


1-1.tif