top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Władze Wilanowa dziękują mieszkańcom za pomaganie Ukraińcom


Źródło: Urząd Dzielnicy Wilanów

Na początku kwietnia Rada Dzielnicy Wilanów przyjęła stanowisko w sprawie solidarności z obywatelami Ukrainy oraz podziękowań mieszkańcom dzielnicy za niesienie pomocy uchodźcom zza wschodniej granicy. Jak czytamy, Rada jednogłośnie potępia wojnę wywołaną przez zbrojną agresję Rosji na Ukrainie. "Agresja ta przejawia się poprzez niszczenie suwerenności, wolności, prawa do samostanowienia i nienaruszalności granic państwa. Zbrodnicze militarne działania niosą także śmierć i spustoszenie. Z uwagi na toczącą się wojnę, prowadzenie spokojnego życia jest marzeniem nie do zrealizowania" - pisze Rada Dzielnicy Wilanów.


Władze dzielnicy podkreślają również, że w obliczu tragedii osób z Ukrainy mieszkańcy Wilanowa ruszyli z różnego rodzaju pomocą, świadczoną wobec uchodźców, którzy szukali i wciąż szukają schronienia na terenie Wilanowa.


"Z tego też względu Rada Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wyraża podziękowanie Mieszkańcom Dzielnicy Wilanów za wszelkie podejmowane działania pomocowe. Działania te są wyrazem szeroko otwartych serc mieszkańców Dzielnicy Wilanów oraz ich ogromnej empatii. Mieszkańcy Dzielnicy Wilanów ramię w ramię z mieszkańcami Stolicy, bez wahani ruszyli z pomocą i nadal mobilizują się, aby wspierać uciekających przed wojną, a także ludność pozostałą na okupowanym terytorium" - czytamy.


Rada Dzielnicy w stanowisku wyraża także najwyższe uznanie dla ogromu i różnorodności działań pomocowych, podejmowanych przez mieszkańców Dzielnicy Wilanów w tak trudnej sytuacji oraz docenia życzliwość i zrozumienie dla drugiego człowieka.


Źródło:

Rada Dzielnicy Wilanów

Commenti


1-1.tif