top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

W poszukiwaniu warszawskich perełek

Ukazanie różnorodności Warszawy – taki cel przyświeca organizatorom „Perełek Warszawy”, czyli konkursu na propozycje szlaków po mało znanych atrakcjach stolicy.


Źródło: m. st. Warszawa

Na pytanie „co ci się kojarzy z Warszawą” wielu z nas pewnie odpowie tak samo – Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Stadion Narodowy i Wisła. Są to też, według badań m. st. Warszawy, najczęściej odwiedzane miejsca przez turystów. A jednak stolica skrywa także wiele innych, wartych odwiedzenia atrakcji. Właściwie każda dzielnica może pochwalić się przynajmniej kilkoma „perełkami”, o których istnieniu często nie wiedzą nawet lokalni mieszkańcy. Dlatego Stołeczne Biuro Turystyki (SBT) we współpracy z Warszawską Organizacją Turystyczną organizuje konkurs na nietypowe i nieoczywiste szlaki turystyczne po Warszawie, które pokażą jej różne oblicza. Pomysły mają pozwolić turystom „zanurzyć się” w Warszawie i poczuć jej autentyczność, nie tylko w kilku najsławniejszych miejscach.


SBT oraz WOT, które od lat zajmują się promowaniem stolicy i lokalnych atrakcji, wyszły z założenia, że najlepiej Warszawę znają sami warszawiacy i to oni opracują najlepsze turystyczne szlaki po stołecznym mieście. „Chcemy zmienić spojrzenie na Warszawę. To nie tylko miasto biurowców i gabinetów politycznych, lecz także miasto parków i ogrodów, zacisznych alejek i modnych bulwarów, okolic na spokojny poranek i szalony wieczór. Warszawa jest bardzo różnorodna. A każda dzielnica ma swój własny charakter i niezwykłą historię” – zachęca do udziału w konkursie Rafał Trzaskowski, prezydent m. st. Warszawy.


Zadanie konkursowe „Perełek Warszawy” będzie polegało na wybraniu kilku miejsc w stolicy, znajdujących się w spacerowej odległości od siebie i przygotowaniu oraz opisaniu trasy pomiędzy nimi. Do zgłoszenia należy także dołączyć zdjęcia wybranych atrakcji, które mieliby podziwiać turyści. „Najlepsze 10 tras będzie promowanych oficjalnymi kanałami informacyjnymi Warszawy, natomiast najlepsze 3 trasy doczekają się „ekranizacji” w postaci spotów promocyjnych” – informują organizatorzy konkursu. Swoje pomysłu można zgłaszać do 20 czerwca, poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie konkursu. Z kolei finał „Perełek Warszawy”, podczas którego uczestnicy będą prezentowali swoje pomysły na turystyczne szlaki odbędzie się 29 czerwca i będzie transmitowany na Facebooku. Prace będą oceniać jury oraz zebrana publiczność.


Ciekawie prezentują się także nagrody dla zwycięzców - Warszawska Organizacja Turystyczna zabierze wszystkich 10 finalistów na serię wycieczek po niecodziennych i trudno atrakcjach Warszawy. Co więcej, autorzy 3 zwycięskich prac „spędzą noc i skosztują dań w luksusowych stołecznych hotelach, takich jak Hotel Bristol i Hotel Sofitel Victoria oraz Hotel Hilton”. Nagrodami mają też być oprowadzenia kuratorskie po galeriach i muzeach oraz drobne upominki.


Źródło:


Comments


1-1.tif
bottom of page