top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

W Powsinie powstanie tor dla fanów wyczynowej jazdy na rowerze

Wkrótce niedaleko ścieżki rowerowej w Powsinie ma powstać pumptrack, czyli specjalny tor do jazdy na jednośladach. Projekt zostanie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego na obecny rok.


Źródło: Facebook Tomasz Kuszłejko

Pumptrack to wyjątkowy tor, który pozwala łączyć jazdę jednośladem z wszechstronnym treningiem. Zbudowany jest z muld, górek oraz zakrętów, a całość ma kształt zamkniętej pętli, co pozwala na szybką i efektowną jazdę. Dzięki temu na torze można ćwiczyć refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Atrakcja ta będzie więc zapewne szczególnie popularna wśród młodzieży i dzieci. Według założeń pozwoli też na organizowanie imprez sportowych czy lokalnych wydarzeń.


"Na terenie wskazanej działki już w 2018 r. powstała Zielona Przystań, mająca na celu zapewnić miejsce do odpoczynku (ścieżka, ławki, drzewa). jest też miejsce na taki tor - na jego wykonanie potrzeba ok 500-600 m kw." - pisze autor pomysłu czyli radny Wilanowa Tomasz Kuszłejko. Tor ma powstać przy drodze rowerowej w Powsinie. "Mało jest w Wilanowie miejsc przeznaczonych dla aktywności fizycznej młodzieży. Byłoby to miejsce integracji, spotkań i uprawiania sportu. Obecnie w przestrzeni dominują place zabaw dla najmłodszych. Położenie przy ścieżce rowerowej skłoni rowerzystów chcących poćwiczyć na torze do przybycia nawet z odleglejszych rejonów Dzielnicy" - możemy przeczytać w uzasadnieniu koncepcji.


Szacunkowy koszt realizacji projektu to około 160 tys. zł. Znaczną większość to oczywiście koszty budowlane. Jak poinformował Tomasz Kuszłejko, Rada Dzielnicy Wilanów wyłoniła już wykonawcę. Niedługo ma zostać podpisana umowa na wykonanie projektu, a następnie umowa na realizację. Pomysł został zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok - jest to projekt dzielnicowy.


Źródło:

https://bo.um.warszawa.pl/projekt/19919?user&fbclid=IwAR09qGLkHlJxHuUcnGlc_zSKjeO9EdAg-DwmVAvKaRU8iOH_86SWRA57fRgComentários


1-1.tif
bottom of page