top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

W Wilanowie maturę zdali wszyscy

Na początku lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna nareszcie ogłosiła wyniki tegorocznych matur, na które czekały tysiące osób. Jak się okazało, rezultaty są zaskakująco dobre.


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

W tym roku w Warszawie do egzaminu maturalnego przystąpiło blisko 20 tys. uczniów i uczennic. Pozytywny wynik osiągnęło aż 88 proc. z nich, czyli najwięcej spośród wszystkich gmin na Mazowszu. Jest to także lepszy wynik niż w kilku poprzednich latach. Ciekawe są również dane dla poszczególnych przedmiotów - w tym roku w Warszawie egzamin z matematyki zdało 89 proc. maturzystów, a z języka polskiego aż 97 proc.


Dostępne są także wyniki matur dla poszczególnych dzielnic Warszawy. Najwyższy poziom zdawalności odnotowano w Wilanowie - zdali wszyscy, który podeszli do egzaminu. Patrząc jednak na tę statystykę warto pamiętać, że w Wilanowie jest tylko jedna publiczna szkoła średnia, czyli XXXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej.


Tegoroczni maturzyści to ostatni rocznik, który uczęszczał jeszcze do gimnazjów, zlikwidowanych przez Ministerstwo Edukacji w 2019 r. Nie jest to jednak ostatni "gimnazjalny" rocznik, który zdawał matury, bowiem osoby, które zdecydowały się wtedy pójść do technikum egzamin dorosłości będą zdawać dopiero za rok.


Źródło:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,28654786,znamy-wyniki-matur-na-mazowszu.html

Commentaires


1-1.tif
bottom of page