top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Wakacyjna okazja do poznania życia pszczół


Źródło: Facebook Dzielnica Wilanów

Jedną z ciekawych, a niekoniecznie popularnych i rozpowszechnionych, atrakcji w Wilanowie są warsztaty w wilanowskiej pasiece edukacyjnej. Wszyscy, którzy chcą lepiej poznać życie pszczół i tajemnice ich funkcjonowania oraz zasady hodowli mogą skorzystać z zajęć, które organizowane są w pasiece przy ul. Włóki w Wilanowie. Warsztaty odbywają się od kwietnia do września i są dostępne zarówno dla grup (maksymalnie 10 dzieci + 10 dorosłych), jak i indywidulanych gości (w tym dzieci powyżej 3 lat).


Od kwietnia do sierpnia warsztaty pod okiem pszczelarza odbywają się w terminach:

- nieparzyste środy miesiąca w godz. 9.00-14.00

- parzyste środy miesiąca w godz. 15.00-19.00

- pierwsza i trzecia niedziela miesiąca w godz. 10.00-14.00.


We wrześniu nastąpi zmiana godzin w parzyste środy miesiąca. Zamiast w godz. 15.00-19.00, pasiekę będzie można odwiedzić od 14 do 18.


W trakcie zajęć przy ulach zapewniona jest pszczelarska odzież ochronna. Odwiedzającym rekomenduje się również odzież z długimi nogawkami i pełne obuwie. Ze względu na dobro pszczół w przypadku deszczowej lub chłodnej pogody, zaglądanie do uli nie będzie możliwe. Niewykluczone jest jednak zorganizowanie w takim dniu zajęć pod zadaszoną altaną. Warto również pamiętać, że pszczoły nie zagrażają naszemu bezpieczeństwu, dopóki nie poczują się zaniepokojone. Dlatego na terenie Pasieki Edukacyjnej Wilanów obowiązuje zakaz drażnienia pszczół, wrzucania przedmiotów na teren pasieczyska lub rzucania przedmiotami w ule.


Źródło:

https://wilanow.um.warszawa.pl/-/zasady-korzystania-z-pasieki-edukacyjnej-wilanow-przy-ul-wloki?fbclid=IwAR3KUXsq1wBBS8VO7pKvJV0Di47nFPxIr27WypUA06fdszr8Mi2KqPj_O0o


Comments


1-1.tif
bottom of page