top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Warszawa czeka na głos młodych

Stołeczny ratusz przygotował projekt polityki młodzieżowej m.st. Warszawy. Zaprasza także na konsultacje społeczne w sprawie pomysłów w dokumencie, które potrwają do 8 października.


Źródło: Konsultacje społeczne Warszawa

Według autorów przygotowany projekt określa priorytety, wartości i postawy, które są kluczowe w pracy z młodzieżą. Mają one stać się wytycznymi dla władz miasta, miejskich instytucji i wszystkich podmiotów współpracujących z młodzieżą. Cały projekt dostępny jest w na stronie m. st. Warszawa (http://konsultacje.um.warszawa.pl/sites/konsultacje.um.warszawa.pl/files/projekt_polityki_mlodziezowej.pdf).


Jest to dokument strategiczny o ogólnym charakterze, a więc nie znajdziemy w nim konkretnych projektów czy działań. Ma on wskazywać kierunki, w jakich w najbliższych latach powinna podążać stolica, aby młodzi czuli się w niej dobrze, pod różnymi aspektami. Jak piszą autorzy, prace nad projektem poprzedził proces badawczy. Dzięki temu dokument uwzględnia "perspektywę młodych osób, które mieszkają w Warszawie oraz dorosłych, którzy pracują z młodzieżą lub na jej rzecz. Efektem prac są założenia polityki młodzieżowej – priorytety i wartości".


Autorzy wymieniają w dalszej części pisma właśnie najważniejsze priorytety i wartości. Zgodnie z zapowiedzią hasła są dość ogólne - bezpieczna przyszłość młodych, Warszawa miejscem dla młodych, uczestnictwo młodych w życiu miasta czy troska o dorosłych pracujących z młodzieżą i na jej rzecz. Z kolei wskazane wartości to: otwartość, równość, wiarygodność i elastyczność. W projekcie każde z tych haseł jest precyzyjniej rozszerzone.


Warszawski ratusz zaprasza także na konsultacje społeczne w sprawie projektu. Mają one pomóc ustalić, czy w dokumencie wskazano odpowiednie priorytety i wartości oraz rozważyć wpływ ich wdrażania na warszawiaków. "Zapraszamy szczególnie samych zainteresowanych – młodzież w wieku 13-26 lat i osoby dorosłe, które realizują działania dla młodych lub na co dzień współpracują z młodzieżą" - czytamy na stronie m. st. Warszawy. W planie są m.in. otwarte spotkania on-line, spotkania w przestrzeni miejskiej czy warsztaty z organizacjami pozarządowymi działającymi z młodzieżą. Dokładne miejsca i terminy konsultacji dostępne są na stronie projektu. Rozmowy potrwają do 8 października.


Źródło:

http://www.konsultacje.um.warszawa.pl/mloda_warszawa?fbclid=IwAR2-FXpgWpCzzYrTAvv1kRrIwGRCpj_0epj5ik0ReGFpQrr_NmloEgz570g


Comments


1-1.tif