top of page

Warszawa dołącza do zdrowych miast

Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce dołączyła do Partnerstwa na rzecz Zdrowych Miast. Jest to globalnej sieć 70 miast, zaangażowanych w projekty na rzecz poprawy zdrowia publicznego.


Źródło: um.warszawa.pl

Cel międzynarodowego projektu, jakim jest Partnerstwo na rzecz Zdrowych Miast, to zapobieganie przede wszystkim chorobom niezakaźnym i urazom mieszkańców miast. Szacuje się, że w ciągu roku są one przyczyną 80 proc. zgonów na całym świecie. W ramach Partnerstwa miasta-członkowie podejmują się więc realizacji 14 postulatów, m.in. wprowadzenia regulacji dotyczących środowiska wolnego od dymu tytoniowego, tworzenia tras rowerowych bezpiecznych dla wszystkich użytkowników ruchu czy wprowadzenia ograniczeń w zakresie reklam napojów słodzonych i niezdrowego jedzenia. Inicjatywa ta chroni ponad 300 mln obywateli na całym świecie, a wśród jej członków są takie miasta jak Paryż, Londyn, Tokio, Filadelfia, Toronto czy Seul. Razem z Warszawą do Partnerstwa dołączyły także Bukareszt, Kair, Kordoba, Dublin i hrabstwo Manchester.


"Jestem dumny, że Warszawa dołączyła do międzynarodowej sieci miast, które w ramach programu Partnerstwa na rzecz Zdrowych Miast działają na rzecz tworzenia bezpieczniejszego, zdrowszego otoczenia i ochrony ludzkiego życia" - mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. Pierwsze efekty współpracy stolicy Polski z Partnerstwem na rzecz Zdrowych Miast mogliśmy już zobaczyć. Były to dwie odsłony kampanii informacyjnej, zachęcającej do szczepień przeciw COVID-19, adresowane do uczniów warszawskich szkół oraz studentów. Kampanię realizowała na nośnikach cyfrowych i tradycyjnych miejska spółka Warexpo. Jak podkreślał Rafał Trzaskowski, to właśnie pandemia koronowirusa jest obecnie największym wyzwaniem, przed którym należy chronić mieszkańców.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/warszawa-dolaczyla-do-partnerstwa-na-rzecz-zdrowych-miast


Comentarios


bottom of page