top of page
1100x175.png

Warszawa docenia przyjaznych pracowników transportu publicznego

Władze Warszawy rozdały nagrody w ramach konkursu „Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom”. Wyróżnione zostały osoby, które w szczególny sposób dbają o publiczną komunikację w stolicy.


Źródło: um.warszawa.pl

Konkurs „Osobowość WTP Przyjazna Pasażerom” jest organizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz operatorów, którzy świadczą w Warszawie usługi przewoźnicze. Jak czytamy na stronie m. st. Warszawa, nagroda ta jest przeznaczona dla etatowych pracowników firm przewozowych, którzy mają ogromny wpływ na to, jak funkcjonuje transport publiczny w stolicy. Dbają więc, aby pasażerowie docierali do szkoły, pracy czy domu nie tylko szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie.


Kandydatów do konkursu zgłaszają ich pracodawcy. Mają to być osoby, które wykazały się szczególnymi osiągnięciami, dyscypliną pracy, zaangażowaniem oraz stosunkiem do pasażerów, współpracowników i przełożonych. Laureatów wybrała kapituła złożona z przedstawicieli ZTM oraz Urzędu m.st. Warszawy. - "Warszawski Transport Publiczny to przede wszystkim ludzie. Bardzo się cieszę, że w szeregach naszych przewoźników mamy tak wielu ofiarnych, zaangażowanych i odpowiedzialnych kierowców, motorniczych, dyżurnych, kierowników pociągów. Serdecznie gratuluję profesjonalizmu w codziennej pracy. Mieszkańcy stolicy mogą na Was zawsze liczyć. A przyjazna stolica to przyjazny transport publiczny" – mówił podczas wręczania nagród Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.


Pierwsze miejsce zajął Marcin Cieślak, który pracuje na stanowisku dyżurnego stacji warszawskiego metra od grudnia 2018 roku. Jak czytamy, jest on ceniony za wysoką kulturę osobistą oraz empatię i zrozumienie dla pasażerów. Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą ze współpracownikami i stale podnosi umiejętności zawodowe. W zeszłym roku uratował także życie pasażerowi, który zasłabł na peronie. - "Marcin Cieślak podjął natychmiastową reanimację – wykonał masaż serca i defibrylację za pomocą dostępnego na stacji urządzenia AED. Przybyli wkrótce ratownicy medyczni potwierdzili, że tylko natychmiastowa, kompetentna i odważna (z uwagi na pandemię) interwencja uratowała życie pasażerowi" - informują organizatorzy konkursu.


Z kolei drugie miejsce zajął Rafał Grądzki, motorniczy stołecznych tramwajów. - "Podczas prowadzenia tramwaju był świadkiem wypadku, w wyniku którego doszło do potrącenia pieszego przez samochód. Zachowując zimną krew, Rafał Grądzki w pełni profesjonalnie zorganizował i pokierował akcją ratunkową, angażując przy tym inne osoby. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego przeprowadził ponad 20 minutową reanimację, dzięki której udało się przywrócić akcję serca poszkodowanego" - czytamy w uzasadnieniu nagrody.


Trzecie miejsce przyznano Kindze Wiśniewskiej, kierowcy ze spółki Arriva Bus Transport, która także wykazała się niecodzienną pomocą: "cechują ją też empatia i wrażliwość na potrzeby pasażerów. Udowodniła to gdy do jej pojazdu wsiadła zagubiona, starsza pani, która nie pamiętała swojego adresu i nie potrafiła udzielić żadnych informacji na swój temat. Kinga Wiśniewska, na podstawie szczątkowych danych uzyskanych od pasażerki, rozpoczęła poszukiwania jej bliskich i z sukcesem nawiązała kontakt z jednym z członków rodziny" - piszą organizatorzy. W konkursie przyznano także, po raz pierwszy, dwa wyróżnienia.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/poznalismy-osobowosci-przyjazne-pasazerom

Comentários


bottom of page