top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Warszawa dostarcza świąteczne śniadania

Ruszyła świąteczna akcja „Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą”. Wolontariusze dostarczą świąteczne śniadanie osobom starszym, samotnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji.


Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa
Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Miasto Stołeczne Warszawa, we współpracy z Fundacją Wolne Miejsca, po raz drugi przygotowuje dla mieszkańców stolicy wyjątkową akcję z okazji Świąt Wielkanocnych. Celem „Warszawskiego śniadania wielkanocnego z dostawą” jest przekazanie tradycyjnego świątecznego śniadania oraz drobnych upominków osobom, które takiego wsparcia obecnie najbardziej potrzebują. Priorytetem jest pomoc osobom starszym, samotnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Innymi słowy – sprawienie, aby ich Święta były bardziej radosne, mimo pandemicznej rzeczywistości. Cała akcja organizowana jest przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.


Potrzebujący mogą zgłaszać się od 22 do 31 marca, od godziny 9.00 do 17.00. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 517 989 649 i powiedzieć, na jaki adres wolontariusze mają dostarczyć paczkę. Zostaną one przekazane potrzebującym w Niedzielę Wielkanocną – 4 kwietnia, o poranku.


Paczka będzie zawierać:

– tradycyjne śniadanie: biały barszcz lub żurek, 2 jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcję wędlin oraz ciasta

– słodycze

– drobne upominki

– życzenia dla mieszkańców


Miasto Stołeczne Warszawa oraz Fundacja Wolne Miejsca potrzebują także wolontariuszy. Pomagać można przy kompletowaniu i pakowaniu świątecznych paczek (wszystkie osoby, które ukończyły 14 lat; potrzeba około 100 wolontariuszy) lub przy dostarczaniu paczek pod wskazane adresy 4 kwietnia (poszukiwane są osoby z własnym środkiem transportu; potrzeba około 300 wolontariuszy). Zgłaszać się do wolontariatu można poprzez stronę Ochotnicy Warszawscy (https://ochotnicy.waw.pl/oferta/1678 ). Zapisy już trwają.


„Pandemia pokazała nam jak ważna jest solidarność społeczna i że wśród nas jest wiele osób, które chcą pomagać innym. Zawsze możemy liczyć na warszawskich wolontariuszy. Zachęcamy ich więc, by również w tym roku pokazali swe dobre serce i ponownie pomogli osobom samotnym i potrzebującym. Nie możemy świętować razem, postarajmy się więc, by nikomu z potrzebujących nie zabrakło świątecznych potraw – zachęca do udziału w „Warszawskim śniadaniu z dostawą” Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.


Akcję można wesprzeć także poprzez przekazanie potrzebnych produktów lub zaproponować inną formę pomocy, kontaktując się drogą mailową z Miastem Stołecznym Warszawa.


Źródło:

http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawskie-niadanie-wielkanocne-z-dostaw?fbclid=IwAR33fQXrtuDGfasNexeMZzFIzMoQeKnqfj8_c2TVqOVWAuZtCO-ekjczRgoComments


1-1.tif
bottom of page