top of page

Warszawa uruchamia punkty masowych szczepień

Rusza akcja #WarszawaSzczepi. Od 19 kwietnia w stolicy dostępnych będzie 13 punktów szczepień masowych. Według założeń mają one umożliwić szczepienie 80 tys. osób tygodniowo.


Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa
Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Władze stolicy zdecydowały się rozpocząć akcję #WarszawaSzczepi, aby przyśpieszyć trwający proces zaszczepiania społeczeństwa przeciw COVID-19. Już 19 kwietnia zostanie uruchomione 13 miejskich punktów szczepień masowych. Zostaną rozmieszczone na terenie 10 dzielnic: Targówka, Woli, Żoliborza, Ursynowa, Wilanowa, Białołęki, Pragi-Północ, Mokotowa, Wawra oraz Śródmieścia. Ponadto trzy punkty będą znajdować się na stacjach metra: ks. Janusza, Dworzec Wileński i Trocka. Wybór miejsca będzie zależał wyłącznie od decyzji danej osoby – punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania lub zameldowania.


W ramach akcji #WarszawaSzczepi władze Warszawy uruchomią także stronę internetową, która będzie źródłem informacji o punktach masowych szczepień, godzinach ich pracy, czy wszelkich zmianach dotyczących szczepień przeciw COVID-19 w stolicy. Za pomocą strony będzie prowadzona także rekrutacja personelu do obsługi punktów. Jak zapewnia prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, władze miasta robią wszystko, co w ich mocy, aby akcja przebiegała jak najsprawniej i bez komplikacji. Dlatego już teraz przygotowano lokalizacje wszystkich punktów i zapewniono im potrzebne wyposażenie, a każde z tych miejsc ma być wygodnie skomunikowane, aby dotarcie do nich nie stanowiło dla nikogo problemu. Celem jest szczepienie 80 tys. mieszkańców Warszawy tygodniowo.


Razem z otwarciem miejskich punktów szczepień masowych ma zostać także uruchomiona specjalna linia autobusowa 901, która będzie kursować między Dworcem Centralnym a stadionem Legii. Bowiem to właśnie stadion Legii ma być centralnym punktem szczepień, na którym, według założeń, ma się szczepić kilka tysięcy osób dziennie. Rafał Trzaskowski podkreśla jednak, że: „podstawowym warunkiem powodzenia całej operacji jest zapewnienie przez rząd odpowiedniej liczby dawek szczepionki”.


Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa
Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Już teraz Warszawa zorganizowała najwięcej punktów szczepień spośród wszystkich samorządów w Polsce – obecnie w stolicy funkcjonuje 59 takich miejsc. W Wilanowie na tę chwilę takich punktów jest 11. Ich liczba i lokalizacja potrafi się jednak zmieniać, więc warto śledzić mapę punktów szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/


Obecna lista punktów szczepień w Wilanowie:

– Indywidualna praktyka lekarska – VAXMED – PUNKT SZCZEPIEŃ ul. Branickiego 15

– Nasz Gabinet WARSZAWA ul. Klimczaka 8

– Przychodnia CITYMED – Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej ul. Jana III Sobieskiego 18

– Przychodnia Lekarska, ul. Przyczółkowa 33

– Przychodnia Lekarska, ul. Kolegiacka 3

– BALUMED Specjalistyczne Centrum Medyczne Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Małego Dziecka, ul. Sarmacka 18/93

– Gabinet Pediatryczny "ESKULAPEK", ul. Sarmacka 1 b lok. 21

– Punkt Szczepień – Oddział Wilanów, Al. Rzeczypospolitej 14

– Punkt Szczepień, ul. Klimczaka 1

– Punkt Szczepień, Al. Rzeczypospolitej 1

– Praktyka Rodzinna "HEALTHCARE" Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Chorągwi Pancernej 50


Źródło:


Comentários


bottom of page