top of page

Warszawa uruchomiła własną platformę VOD

Dzięki nowej usłudze warszawiacy będą mogli oglądać wiele wydarzeń kulturalnych, organizowanych w stolicy, na swoich komputerach lub telefonach.


Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Nowa platforma została zaplanowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych. W jej ofercie znajdują się filmy, spektakle teatralne, koncerty, nagrania z wystaw czy podcasty. Innymi słowy wszystko to, co składa się na kulturalną ofertę stołecznych placówek kultury i sztuki. Oglądanie transmisji na VOD Warszawa będzie częściowo bezpłatne, jednak na niektóre z wydarzeń trzeba będzie kupić bilety. O cenie, czasie czy rodzaju materiałów maja decydować instytucje i organizacje odpowiedzialne za ich publikację. Oferta ta jest więc pewnego rodzaju kontynuacją usług dostępnych w e-kinach, e-teatrach czy e-galeriach sztuki, które powstały podczas pandemii.


"W ciągu ostatniego roku intensywnie, jak nigdy wcześniej, odczuliśmy i poznaliśmy możliwości tworzenia i doświadczania sztuki oferowanej przez interaktywne platformy i narzędzia cyfrowe. Tę wiedzę, umiejętności oraz wypracowane mechanizmy będziemy mogli zachować dzięki istnieniu platformy VOD Warszawa. To doświadczenie zostanie z nami i będzie uzupełniać uczestnictwo w kulturze oraz obcowanie ze sztuką" - mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzej Wajdy. To właśnie ta instytucja zrealizowała powstanie VOD Warszawa. Platforma została sfinansowana przez władze stolicy.


VOD Warszawa została wyposażona w kilka ważnych funkcji. Możliwe jest m.in. wprowadzenie kontroli rodzicielskiej czy włączenie audiodeskrypcji, napisów lub tłumaczenia migowego, co ma ułatwić korzystanie z platformy osobom z niepełnosprawnościami. Z kolei obcokrajowcy będą mogli zmienić język usługi na angielski, rosyjski czy ukraiński. VOD Warszawa umożliwi również streaming wydarzeń organizowanych na żywo. Już teraz można założyć swoje konto i zostać użytkownikiem platformy. Za kilka tygodni aplikacja ma być dostępna także w formie aplikacji mobilnej.


Źródło: https://wawalove.wp.pl/warszawska-platforma-vod-zadebiutuje-festiwalem-freekwencja-6678584458849120a

Комментарии


bottom of page