top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Warszawa w czołówce chętnych do szczepień

Stołeczne miasto zajęło pierwsze miejsce w rządowym konkursie na Najbardziej Odporną Gminę w Polsce w kategorii powyżej stu tysięcy mieszkańców. Dzięki temu Warszawa otrzyma milion złotych na walkę z pandemią.

Źródło: um.warszawa.pl

Rząd starał się zachęcić Polaków i Polki do szczepień, organizując konkurs z nagrodami finansowymi dla samorządów. W ramach kampanii wybierano Najbardziej Odporne Gminy w kilku kategoriach: do 30 tys., od 30 do 100 tys. i powyżej 100 tys. mieszkańców.


W ostatniej z tych kategorii zwyciężyła Warszawa. W stolicy zaszczepiło się już 68,79 proc. mieszkańców, czyli najwięcej spośród dużych miast. W ramach nagrody Warszawa otrzyma od rządu milion złotych. Ratusz poinformował, że przeznaczy otrzymane środki na walkę z pandemią oraz jej przeciwdziałanie. "Środki skierujemy między innymi na wsparcie psychiatryczne i psychologiczne dla osób, które mierzą się z kryzysami spowodowanymi pandemią, w tym izolacją społeczną" - odniósł się do wyniku konkursu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Władze Warszawy zachęcają też pozostałe osoby, aby jednak zdecydowały się na szczepienie.


Z kolei w kategorii ogólnopolskiej zwyciężyła Podkowa Leśna, gdzie w pełni zaszczepiło się 70,24 procenta mieszkańców. Tamtejszy samorząd w nagrodę otrzyma dwa miliony złotych. Co ciekawe, w kategorii średnich gmin (od 30 do 100 tys. mieszkańców) najwyżej uplasowało się mazowieckie Piaseczno, z wynikiem 65,16 procenta zaszczepionych.


Źródło:

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/rzadowy-konkurs-na-gmine-z-najwieksza-liczba-zaszczepionych-przeciw-covid-19-warszawa-dostanie-milion-zlotych-5490965?fbclid=IwAR1md_GNXsle1U58ixN83R6U8jQ-pEJj3EBrbWg_D0WbC8oYVwlsY3QPdC4

Comments


1-1.tif