top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Wilanów pomaga Ukrainie


Źródło: Dzielnica Wilanów

Na początku marca funkcjonowanie rozpoczął Centralny Magazyn Wilanowski, będący miejskie zbiórki darów dla osób z Ukrainy. Punkt ten władze dzielnicy zorganizowały w Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26a. Podobnie jak w przypadku podobnych miejsc pomocy w Warszawie, zakres przyjmowanych rzeczy jest szeroki, bo i potrzeby są ogromne. Mieszkańcy zaczęli więc przynosić odzież, koce, śpiwory, obuwie, krzesełka do karmienia, foteliki czy sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami.


Szybko okazało się, że chętnych osób do pomocy, a więc i przyniesionych darów, jest tak wiele, że po kilku dniach Centralny Magazyn Wilanowski musiał wstrzymać zbiórkę, aby zorganizować miejsce na kolejne rzeczy i skupić się na wydawaniu ich potrzebującym osobom z Ukrainy. Bieżące informacje o zbiórce warto więc śledzić na stronie dzielnicy lub Centrum Sportu Wilanów, bo sytuacja i potrzeby zmieniają się dynamicznie.


Z kolei w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 wciąż trwa zbiórka artykułów żywnościowych i higienicznych. Ponadto w imieniu wymienionych powyżej ośrodków w Wilanowie przekazujemy serdeczne podziękowania dla wolontariuszy oraz mieszkańców, którzy wsparli zbiórki na terenie dzielnicy.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

Opmerkingen


1-1.tif
bottom of page