top of page

Wilanów zaprasza na kino pod chmurką

Rozpoczyna się 16. edycja Filmowej Stolicy Lata. Miłośnicy kina przez całe wakacje zobaczą niemalże 170 pokazów filmowych w 20 różnych miejscach w całej Warszawie.


Źródło: Filmowa Stolica Lata

Filmowa Stolica Lata to coroczny cykl letnich pokazów filmowych w całej stolicy. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 25 czerwca. Filmy będą jednak pokazywane przez całe wakacje – wydarzenie zakończy się dopiero 2 września. Seanse odbywają się od środy do niedzieli w godzinach wieczornych. Wstęp na każdy z nich tradycyjnie pozostaje bezpłatny. „Warto wyjść z naszych domów i skorzystać zarówno ze wspaniałej oferty filmowej, jak i z otwartej przestrzeni, w której będziemy mieli możliwość jej podziwiania” – zachęcają do udziału w tegorocznej Filmowej Stolicy Lata organizatorzy.


A jest co oglądać, bowiem na kinomanów czeka różnorodna oferta – od filmowych klasyków, po dzieła niszowe, produkcje oscarowe czy reprezentujące konkretny nurt w kinie lub daną tematykę. Warto wspomnieć chociażby o cyklu filmowym współorganizowanym przez Instytut Francuski w Ogrodzie Saskim, seansach pod hasłem „Wtajemniczeni", stworzonymi wspólnie przez krytyka filmowego Tadeusza Sobolewskiego oraz Muzeum Narodowe, zbiorze filmów o Afryce, w ramach tegorocznych „Afrykamer” czy przeglądzie dzieł filmowych Billy’ego Wildera w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wiele osób może zainteresować także kino samochodowe na Ursusie, w ramach wydarzenia "Kino Samochodowe UrsusVita".


Właściwie każda dzielnica Warszawy ma w swojej ofercie przynajmniej kilka pokazów w ramach tegorocznej Filmowej Stolicy Lata. Nie inaczej jest w przypadku Wilanowa. W każdą sobotę fani kina pod chmurką obejrzą obok Urzędu Dzielnicy przy ul. Klimczaka 2 cykl najnowszych filmów. Przykładowo 3 lipca mieszkańcy Wilanowa mogli zobaczyć „(Nie)znajomych" w reżyserii Tadeusza Śliwy. W planach jeszcze m.in. „Dżentelmeni” (reż. Guy Ritchie, 10 lipca), „Parasite” (reż. Joon-ho Bong, 17 lipca), „1917” (reż. Sam Mendes, 24 lipca) czy „Ostatnia rodzina” (reż. Jan P. Matuszyński, 31 lipca). Warto jednak sprawdzać kalendarz pokazów na bieżąco na stronie organizatora (https://www.filmowastolica.pl/kalendarz/).


Uczestnicy będą zobowiązani do przestrzegania norm sanitarnych. Także leżaki, czekające na fanów kina, będą rozstawione w większej niż zazwyczaj odległości od siebie, zgodnie z wciąż obowiązującymi restrykcjami. "Mamy dla Was zawsze miejsca siedzące. Jeśli jednak chcecie mieć pewność, że z nich skorzystacie zawsze lepiej przyjść nieco wcześniej" - zaznaczają organizatorzy. W razie silnego wiatru lub burzy pokazy będą przekładane na inny termin.


Źródło:

https://www.filmowastolica.pl/

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Koncert

1-1.jpg
FB.jpg
LOGO CZARNE BEZ CIENIA_Layout 3.jpg
bottom of page