top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Wilanowski Orszak Królewski


W najbliższą niedzielę, tj. 8 stycznia o godzinie 15.00 Parafia Opatrzności Bożej wraz z Centrum Kultury Wilanów oraz Instytutem Papieża Jana Pawła II serdecznie zapraszają na Wilanowski Orszak Królewski.


Wilanowski Orszak Królewski, który po raz pierwszy odbędzie się w tym roku na Miasteczku Wilanów ma być w swym założeniu wydarzeniem cyklicznym odbywającym się zawsze w pierwszą niedzielę następującą po Święcie Trzech Króli i ma stanowić przedłużenie jego celebrowania.


Orszak rozpoczyna się wspólnym przemarszem kolorowego korowodu postaci historycznych i jasełkowych przy akompaniamencie orkiestr dętych spod pomnika króla Jana Sobieskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Wielkim finałem orszaku jest koncert kolęd (godzina 16.00), który odbędzie się w Świątyni. Po koncercie będzie można też przespacerować się z alpakami.


Podczas przemarszu i koncertu Wolontariusze będą rozprowadzać korony oraz słodycze, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kalinki Malczewskiej i Dominika Woźniak.


Całe przedsięwzięcie ma być wspólnym radosnym świętowaniem połączonym z niesieniem dobra. POKAŻMY NASZĄ SIŁĘ W NIESIENIU DOBRA I RAZEM WALCZYMY O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA KALINIKI I DOMINIKA.


1-1.tif
bottom of page