top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Wioślarski Tytan Warszawy


W najbliższą środę - 9 listopada 2022 r. - w Centrum Sportu Wilanów, ul. Wiertnicza 26 A, odbędą się zawody wioślarskie "Wioślarski Tytan Warszawy 2022". Informacji o zgłoszeniach udzielają nauczyciele wychowania fizycznego, termin zgłoszeń mija 7 listopada.


W zeszłorocznych eliminacjach w dzielnicy Wilanów wzięły udział dziewczęta, które aktualnie są zawodniczkami WTW odnoszącymi już pierwsze sukcesy.

W minionym sezonie, po niespełna roku treningów, udało im się osiągnąć następujące wyniki:

  • Lena Swynarska zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików na 4x+ (czwórka podwójna ze sternikiem)

  • Oktawia Stankiewicz – Wendling oraz Pola Żytomirska zajęły piąte miejsce na 2x (dwójka podwójna) na Mistrzostwach Polski oraz drugie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, dziewczyny zdobyły również złoto i srebro na 1x (jedynka) na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

  • Pola Żytomirska została odznaczona nagrodą „Nadzieja WTW”, którą wręczono jej, podczas uroczystości zakończenia sezonu Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Nagrodą tą klub odznacza zawodników, z którymi wiąże duże nadzieje sportowe

Zawodniczką WTW, uczęszczającą do szkoły na Wilanowie, jest także Josephine Schlesinger, która na swoim koncie ma zdobycie srebra na 4x+ (czwórka podwójna ze sternikiem) na Mistrzostwach Polski.


źródło: https://wilanow.um.warszawa.pl/-/wioslarski-tytan-warszawy-2022

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


1-1.tif