top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Wiosenne porządki w Warszawie


Źródło: UM Warszawa

Z każdym dniem na dworze jest już coraz cieplej, a więc najwyższa pora na wiosenne porządki. Takim samym założeniem kieruje się warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta, który ogłosił, że powraca do prac zawieszonych na czas zimy.


Jednym z ważniejszych zadań ZOM jest oczyszczenie stołecznych ulic z piasku i innych zanieczyszczeń, które nagromadziły się przez zimę. Dlatego można spodziewać się, że przy obecnej lepszej pogodzie na ulicach ponownie pojawią się zamiatarki i zmywarki, które łącznie mają do posprzątania 1500 km ulic. Aby efekt był lepszy i gwarantował bezpieczeństwo na drogach, konieczny jest kilkukrotny przejazd pojazdów oczyszczających po tych samych ulicach. Dlatego prace te potrwają kilka najbliższych tygodni. W razie nagłej potrzeby wciąż gotowe do wyjazdu pozostają również posypywarki i pługi.


Powracają także inne prace, których wykonywanie w zimę jest niemożliwe z powodu ujemnych temperatur. Chodzi m.in. o gruntowne mycie wiat przystankowych, do czego używa się myjek ciśnieniowych. Dlatego ZOM zapowiada, że już wkrótce zleci czyszczenie ponad 1200 wiat w całej Warszawie. Wiosną rozpocznie się również akcja usuwania pseudograffiti z miejskich koszy na śmiecie.


Kolejne wiosenne porządki w Warszawie będą dotyczyć ścieżek rowerowych. Zostaną one oczyszczone z piasku, liści czy śmieci, gwarantując rowerzystom większe bezpieczeństwo. Sprzątania można spodziewać się także na trawnikach, znajdujących się na pętlach komunikacji miejskiej w Warszawie. "A już niedługo na kwietnikach ustawionych na krańcowych przystankach pojawi się ponad 11 tys. wielokolorowych bratków" - dodaje stołeczny ratusz.


Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach, jak chociażby rozrzuconego potłuczonego szkła, konieczne jest sprzątanie interwencyjne. Przypadki takie mieszkańcy mogą na bieżąco zgłaszać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/wiosenne-sprzatanie-w-stolicy


1-1.tif
bottom of page