top of page

Wspieramy edukację Dzieci z Madagaskaru

Szkoła The Palms prowadzi różnego rodzaju działania charytatywne od 10 lat. Pomaganie innym jest częścią naszej filozofii prowadzenia rodzinnej firmy. Jest to dla nas naturalna kolej rzeczy, a biorąc pod uwagę nasze korzenie płynące z Madagaskaru oraz miłość do nauczania dzieci, najwięcej działań jest skupionych jest właśnie na tym kierunku. W tym roku rozpoczynamy współpracę z nowym partnerem – Fundacją Dzieci Madagaskaru.Fundacja Dzieci Madagaskaru – Ankizy Gasy

Biorąc pod uwagę dużą odpowiedzialność za prowadzone działania charytatywne, wybraliśmy do współpracy sprawdzonego partnera. Fundacja Ankizy Gasy, która w języku polskim oznacza Dzieci Madagaskaru, została założona w 2011 roku przez dwie Polki – Katarzynę Białous i Patrycję Malik, które postanowiły kontynuować pomoc i działać nawet szerzej, po wielkiej fascynacji wolontariatem w szkole i sierocińcu na Czerwonej Wyspie.

Działania Fundacji przez 10 lat skupiały się na wspieraniu edukacji dzieci. Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów Świata. Aż 80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie, a 60% populacji to analfabeci. Fundacja działa, aby dawać dzieciom szansę na normalne dzieciństwo i na lepszą przyszłość.

Konkretne działania Fundacji, które również nas zafascynowały i postanowiliśmy je wspierać to:

• program „Adopcji na odległość” polegający na finansowaniu edukacji i żywienia konkretnego dziecka

• program stypendium dla studentów z ubogich rodzin

• zbiórki środków finansowych na budowy i remonty szkół oraz wyposażenie klas lekcyjnych

• program wolontariatu, dzięki któremu studenci, nauczyciele i trenerzy z krajów europejskich prowadzą kursy językowe, sportowe, taneczne, plastyczne dla podopiecznych Fundacji

• program dożywiania w szkole wiejskiej Ambatomasina oraz dożywianie dla ubogich w stołówce Tsinjohasina prowadzonej przez siostry misjonarki.


Jak The Palms wspiera działania Fundacji

Nasza szkoła zamierza ściśle współpracować z Fundacją Dzieci Madagaskaru i wpierać działania, które z punktu widzenia Fundacji będą kluczowe w danym momencie.


W lutym 2020 r. naszymi podopiecznymi została Fitia i Finaritria – dwie dziewczynki, które z uwagi na trudną sytuację rodzinną potrzebowały wsparcia w opłaceniu edukacji w szkole, przyborów szkolnych i posiłków.


W przyszłości chcielibyśmy pomóc kolejnym dzieciom, wpierać ich w zdobywaniu edukacji oraz zagwarantować im godne warunki życia, w tym przede wszystkim wyżywienia. Jako szkoła prowadzimy różnego rodzaju działania, z których przychody zostaną przeznaczone na adopcję na odległość. Bądźcie z nami i bierzcie udział w akcjach!Jak możesz wesprzeć Fundację?

• Jeśli masz 15-25 zł, to możesz kupić ręcznie robioną zabawkę z Madagaskaru. Zabawki są dostępne w naszych placówkach ul. Sarmacka 22 oraz Al. KEN 19.

• Jeśli masz 25-30 zł, to możesz kupić książeczkę w j. angielskim dla dziecka. Nasza szkoła przeznaczyła biblioteczkę 100 tytułów książeczek dla d