top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

„Wychowanie przez Sztukę” w Polsko-Angielskim Przedszkolu Magic Fish

Nieocenioną wartość w rozwoju wrażliwości u dziecka ma muzyka, plastyka, taniec i teatr. Odgrywają one bardzo ważną rolę w wychowaniu estetycznym młodego pokolenia. Odpowiedni program artystyczny oraz systematyczne obcowanie ze sztuką stanowią niezaprzeczalne walory zarówno estetyczne jak i poznawcze. W prosty, przystępny a jednocześnie w bardzo trwały sposób wpływają na wszechstronny rozwój osobowości. Ważne jest jednak, aby kontakt dziecka ze sztuką rozpoczynał się we wczesnym okresie życia.O sztuce często się mówi, że jest najpełniejszą formą ludzkiej ekspresji. Jest wyrazem przeżyć człowieka, reakcją wrażliwej wyobraźni i wrażliwego umysłu na otaczający świat ludzi, przedmiotów i zjawisk.


Obcowanie ze sztuką zapewnia dziecku bardziej szczęśliwy rozwój, wyostrza wrażliwość. Wywiera wielki wpływ na wyobraźnię, inteligencję i wychowanie moralne.

Małe dziecko śpiewa, nuci i porusza się w rytm muzyki, nie tylko dlatego, że się tak nauczyło, ale dlatego, że odczuwa taką potrzebę i czerpie z tego radość.


Kontakt ze sztuką i własna działalność plastyczna - muzyczna - taneczna - teatralna wywierają wpływ na całą osobowość dziecka oraz przyczyniają się do kształtowania poznawczego stosunku do otaczającego świata, a przede wszystkim mają na celu rozwijanie uczuć, wyobraźni i samoekspresji.


Obcując ze sztuką dziecko uczy się komunikować swoje problemy i doświadczenia, zdobywa świadomość własnej psychiki i kontroli nad sobą. Ma to wielki wpływ na wychowanie społeczno - moralne. Własna twórczość natomiast spokaja go, daje odprężenie i rozładowanie przeżyć emocjonalnych Wychowanie poprzez sztukę ma także duże znaczenie dla zdrowia psychicznego i rozwoju sprawności ruchowych dzieci, zaspokajając ich potrzebę przeżyć, działania i manipulowania przedmiotami.„Wychowanie przez Sztukę” jest bardzo ważnym elementem Programu Polsko-Angielskiego Przedszkola Magic Fish. W skład którego wchodzą zajęcia:

- taneczne

- muzyczne

- teatralne

- plastyczno-muzyczne

- plastyczne z elementami historii sztuki


Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów.

Również nauczyciele w przedszkolu są tymi osobami, które organizują środowisko dziecka w sposób estetyczny, umożliwiają mu oglądanie wytworów sztuki, słuchanie muzyki dbają o to, by literatura, z którą dziecko styka się w przedszkolu miała wartość artystyczną.

Działamy od 2009 roku, w sposób nieszablonowy, udowadniając, że edukacja i wychowanie w Magic Fish w twórczej atmosferze uczy kreatywnego myślenia, pobudza wyobraźnię i pozwala zrozumieć, że sztuka daje dużo więcej niż tylko przyjemność z jej podziwiania. Dodatkowo organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi dotyczące różnych zagadnień z zakresu sztuki a także popularny w Warszawie Festiwal Teatralny dla dzieci „Magiczna Konwalia”

Przedszkole Magic Fish

tel. 22 642 28 82

ul. Królewicza Jakuba 71, Warszawa

przedszkole@magicfish.plOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментарі


1-1.tif
bottom of page