top of page
1100x175.png

wydobywamy Twoje naturalne piękno

Rozmowa z Dr Mariolą Gałązką - lekarzem medycyny estetycznej w klinice Hairmitage


Czy medycyna estetyczna jest dla wszystkich?

Medycyna estetyczna jest dla osób, które tego potrzebują i mają ku temu wskazania. W gabinecie miewam pacjentki dojrzałe, coraz więcej mężczyzn, młode kobiety, które chcą skorygować delikatnie kształt ust albo zadbać o cerę. Zdarzają się tez przypadki nastolatków, którzy wraz z rodzicem decydują się na przykład na zabiegi niwelujące blizny potrądzikowe. Osobiście uważam, że w granicach rozsądku jest ona zdecydowanie dla wszystkich. Należy pamiętać o tym, że medycyna estetyczna to zabiegi medyczne, które mają na celu poprawę jakości życia pacjenta oraz jego samopoczucia.

O czym pacjent powinien pamiętać i na co może liczyć zgłaszając się do lekarza medycyny estetycznej?

Po pierwsze upewnijmy się, że osobą, do której przyszliśmy jest lekarz. Po drugie pamiętajmy, aby niczego nie ukrywać i być szczerym podczas wywiadu. Należy opowiedzieć o dotychczasowych zabiegach i swoich doświadczeniach w tym zakresie. Musimy poinformować lekarza o chorobach przewlekłych, przyjmowanych lekach, gdyż niektóre z nich wykluczają jakiekolwiek działanie na skórze. Kolejną istotną rzeczą jest nić porozumienia ze specjalistą. Musimy być pewni, że oddajemy się w dobre ręce, ręce osoby o podobnym wyczuciu estetycznym. Pamiętajmy, że ingerujemy w swój wygląd.

Z jakimi potrzebami zgłaszają się do Pani najczęściej pacjenci / pacjentki?

Większość moich pacjentów zgłasza się w celu poprawy jakości skóry, pozbycia się zmarszczek, odmłodzenia, ale w naturalny sposób. Czasy pandemii spowodowały, że częściej decydujemy się na zabiegi rewitalizujące w okolicy oczu, które są widoczne spoza maseczki, ale z drugiej strony też chętniej korygujemy usta, które w obecnych czasach można zasłonić na czas rekonwalescencji.

Jakie zabiegi rekomenduje Pani przed sezonem wiosenno-letnim?

Po zimie zdecydowanie bardziej musimy zadbać o skórę, by przygotować ją na sezon słoneczny. Tutaj sprawdzają się aminokwasy, kwas hialuronowy, czy stymulatory. Zdecydowanie botoks to „must have” przed latem, by powstrzymać mimikę i zapobiegać tworzeniu się nowych zmarszczek. Należy też zadbać o szyję i dekolt, które eksponujemy latem. Jeśli chodzi o ciało, to moje pacjentki najczęściej wybierają ujędrniające zabiegi termiczne i drenaże limfatyczne. Jędrna skóra i smukłe ciało to coś, czym warto się pochwalić latem.ul. F. Klimczaka 22D, 02-797 Warszawa

Tel.: 690 799 007

klinika@hairmitage.pl

https://hairmitage.pl/


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page