top of page
1100x175.png

Wygodne krzesło dla dziecka moda czy konieczność?

Siedzący tryb życia jaki większość z nas prowadzi często skutkuje problemami

z kręgosłupem oraz jego chorobami. W biurach dysponowaliśmy ergonomicznymi miejscami pracy ale co z pracą z domu?


Podobnie ma się sprawa z naszymi dziećmi. Zdalna edukacja oraz długi czas spędzany na odrabianiu lekcji lub graniu w gry komputerowe wywiera bardzo niekorzystny wpływ na układ kostny i prowadzi w młodym wieku do wielu problemów oraz schorzeń. W okresie dynamicznego wzrostu kształtowanie prawidłowych nawyków siedzenia oraz stworzenie ergonomicznego miejsca do nauki ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia wad postawy i schorzeń w dorosłym życiu, jednocześnie poprawiając koncentrację i zwiększając efektywność.


Jak zatem w natłoku ofert wybrać właściwą? Na co zwrócić uwagę? Rynek pełen jest produktów kuszących ciekawym wzornictwem, nadrukami ulubionych postaci, ale to nie zapewni ergonomii i komfortu naszemu dziecku.

W SieSiedzi bazujemy na naszym ponad 20 letnim doświadczeniu z branży mebli biurowych i projektowaniu ergonomicznego i zdrowego dla użytkownika miejsca pracy. Jako rodzice dzieci w wieku szkolnym zdajemy sobie sprawę jak ważna to kwestia. Opierając się na tym doświadczeniu przygotowaliśmy kilka kluczowych punktów pomocnych w wyborze fotela oraz biurka dla dziecka:


Zdrowe siedzenie – Prawidłowo wykonane siedzisko ma aktywnie wspierać kręgosłup. Dlatego krzesło powinno mieć możliwość regulacji zarówno wysokości jak też ułożenia oparcia.


Elastyczność – Dzieci rosną bardzo szybko więc fotel powinien rosnąć razem z naszym dzieckiem. Produkty dostępne w SieSiedzi pozwalają na to dzięki mechanizmom, które dopasowują ten sam fotel zarówno dla 5 latka jak i 12 letniego nastolatka.


Higiena – czyli utrzymania fotela w czystości. Wszyscy rodzice wiedzą jak nasze pociechy traktują przedmioty znajdujące się w ich pokojach.


Nasze fotele dzięki zdejmowanym pokrowcom pozwalają na utrzymanie ich w czystości i dobrym stanie przez wiele lat intensywnej pracy.Stabilność – dzieci są w ciągłym ruchu i ten aspekt wymaga specjalnego rozwiązania. Dlatego nasze fotele wyposażone są w bardzo solidną podstawę z kółkami, które hamują same po tym jak dziecko usiądzie, mechanizm zwalnia się przy wstawaniu z fotela.


Design – najmniej istotny z powodów zdrowotnych ale szalenie ważny dla naszych dzieci. Mamy ciekawe rozwiązanie dla każdego a bogata kolorystyka i wzornictwo wpasują się w różne wnętrza.


Fotel, który spełni te wszystkie wymogi zapewni zdrowe i przyjemne siedzenie naszym dzieciom co gwarantujemy zarówno jako rodzice jak i profesjonaliści z branży mebli biurowych.

Więcej na: https://siesiedzi.eu/
Comentarios


bottom of page