top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Wzrósł popyt na domy i apartamenty z ogródkami

Zaktualizowano: 12 lut 2021

Miasteczko Wilanów od lat cieszy się zainteresowaniem osób poszukujących przyjaznej lokalizacji do mieszkania. Nic dziwnego – miejsce to wyróżnia bogata infrastruktura, bezpieczeństwo oraz duża ilość szkół. W trakcie spaceru po pięknej, wilanowskiej okolicy naszą uwagę zwróciła elegancka witryna przy ul. Klimczaka 13, ukazująca wnętrze Vilea Property Boutique. Wstąpiliśmy na kawę, by porozmawiać o wyzwaniach, z jakimi mierzy się obecnie rynek nieruchomości premium. Na pytania odpowiedzieli właściciele – Anna i Adrian Kołodziej.Biuro przy ul. Klimczaka działa od września. Co spowodowało, że zdecydowali się Państwo otworzyć butik nieruchomości premium właśnie w tej lokalizacji?

An. K.: Mieszkamy w Wilanowie od początku jego powstania i bardzo cenimy unikalną atmosferę tego miejsca. Twórcom Miasteczka zależało na jego estetyce – pamiętamy, jak razem z innymi mieszkańcami, uczestniczyliśmy w akcjach sadzenia zieleni, a społeczność organizowała konkursy na najładniejsze witryny. Jesteśmy wierni tym założeniom, chcemy aby wokół nas, mieszkańców Wilanowa, było coraz ładniej. Dlatego, gdy przyszedł czas na otwarcie nowego biura, lokalizacja była oczywista.

Ad. K.: W Miasteczku Wilanów powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, jest ich jednak coraz mniej. Jednocześnie zainteresowanie tym miejscem jest wciąż bardzo duże,

a obrót nieruchomościami na rynku wtórnym nie słabnie. Znaczna część transakcji w Wilanowie dotyczy rynku wyższego i premium. Właśnie tej części klientów dedykujemy naszą ofertę.


Biuro wyróżnia się oryginalnym designem i mówiąc szczerze nie przypomina tradycyjnych biur agencji nieruchomości.

Ad. K.: Design biura to również odpowiedź na oczekiwania naszych klientów. Transakcje dotyczące mieszkań, apartamentów i domów angażują sporo pieniędzy, wiążą się często z dużymi emocjami, chcieliśmy aby nasi klienci czuli się u nas komfortowo.

Tak, to odważny projekt, którego założeniem była otwartość i transparentność. Nie zaklejamy witryn, wnętrze jest widoczne dla wszystkich. Jeśli jednak nasz klient potrzebuje dyskrecji, możemy mu ją zapewnić.

An. K: Jesteśmy też przygotowani na organizację niewielkich eventow jak wernisaże, wieczory autorskie i inne. To biuro, do którego można przyjść nie tylko po to by podpisać umowę. Zapraszamy wszystkich chcących porozmawiać o nieruchomościach na naszą wygodną sofę. Serdecznie zapraszamy też klientów z dziećmi oraz zwierzaczkami, chcemy aby to było miejsce przyjazne dla wszystkich.


No właśnie – co właściwie oznacza „butik nieruchomości premium”? Czy Państwa sposób działania różni się od innych agencji nieruchomości?

Ad. K.: Zdecydowanie tak. Skupiamy się na bardzo dokładnej selekcji ofert. Butikowy charakter działalności sprawia, że do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, uważnie analizując jego potrzeby. Mamy też własne biuro projektowe, Vilea Design, z architektami specjalizującymi się w projektach mieszkalnych, inwestycyjnych i biurowych.

An. K.: Co ważne, realizujemy również projekty we wnętrzach objętych nadzorem konserwatora zabytków.

Ad. K.: Tak, lubimy wyzwania. Nasi architekci mogą ocenić potencjał wnętrz i wstępnie określić koszty adaptacji. Na życzenie przygotowujemy też wnętrza do sprzedaży lub wynajmu.


Ostatnie czasy są trudne dla wielu branż. Jak w Państwa opinii pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości premium?

Ad. K.: Na początku pojawiła się niepewność – nikt nie mógł przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja. W rezultacie wiele osób wstrzymywało się z decyzjami o zakupie nieruchomości. To spowodowało okresowy zastój na rynku. Później jednak zaobserwowaliśmy, że lockdown uświadomił wielu osobom, jak potrzebny jest własny kawałek ogrodu lub duży taras, na którym można bezpiecznie wypocząć i wziąć głębszy oddech. Pojawił się popyt na domy i mieszkania z ogródkami.

An. K.: W Wilanowie widocznie wzrosła ilość transakcji zakupu domów w rejonie Zawad i Powsina. Niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród klientów rynku premium cieszą się domy na Sadybie i Starym Wilanowie. W Miasteczku Wilanów klienci poszukują obecnie głównie penthouse’ów oraz apartamentów z dużymi tarasami i ogródkami.


Czy klienci z Wilanowa różnią się od klientów w innych częściach Warszawy?

Ad. K.: Obsługujemy klientów w różnych dzielnicach Warszawy. Wilanów rzeczywiście wyróżnia się dużym odsetkiem transakcji, które możemy zaliczyć do rynku premium. Poza tym to miejsce chętnie wybierane przez rodziny oraz przez osoby przejeżdżające do Polski na zagraniczne kontrakty. Mieszkańcy cenią sobie bezpieczeństwo, przyjazną społeczność, wysoki standard budynków oraz dostępność międzynarodowych szkół.Dziękujemy za rozmowę.

To było bardzo miłe spotkanie.

An. K.: Dziękujemy za odwiedziny. Na wszystkich klientów, którzy odwiedzą nas w listopadzie i zdecydują się na współpracę, czeka mała niespodzianka. Oczywiście działamy przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych z Covid-19.

Serdecznie zapraszamy!


Vilea Property Boutique jest laureatem nagrody „Lider na Rynku Nieruchomości Premium”, członkiem Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości PFRN, Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami WSPON oraz prestiżowej amerykańskiej organizacji National Association of Realtors.


Vilea Property Boutique – Agencja Nieruchomości Wilanów

Franciszka Klimczaka 13/lok.139, 02-797 Warszawa

tel. 22 401 13 18, tel. 602 206 111, biuro@vilea.pl

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
1-1.tif
bottom of page