top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

X Festiwal Światła

Zaktualizowano: 18 lut 2023


Fot. A. Księżopolska

Jubileuszowa, bo już dziesiąta, edycja Królewskiego Festiwalu Światła już za nami. W tym roku wydarzenie odbyło się w weekend 10-11 grudnia, ponownie na Plaży Wilanów. Nie zabrakło oczywiście kolorowych i rozświetlonych atrakcji dla całej rodziny. Wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć multimedialne i laserowe pokazy, wybrać się na relaksujący zimowy spacer, przejechać się na oświetlonej Bajecznej Karuzeli, zjechać z Bajecznej Górki, przejść przez Labirynt Świetlny, spróbować

swoich sił w Laser Game w specjalnym namiocie sferycznym, wziąć udział w Mikołajkowych Warsztatach dla Dzieci czy zaopatrzyć się w prezenty dla bliskich na świątecznym jarmarku lub skosztować potraw w jednym z food trucków.


Najważniejszym sportowym wydarzeniem była z kolei realizacja projektu „Szyjemy sport na miarę - sportowa rodzina” - czyli unikatowe spotkania promujące najpopularniejsze sportowe dyscypliny halowe na świecie. Uczestników aktywizowali do ruchu mistrzowie sportu i ambasadorzy wspomnianego projektu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak. Na miejscu był obecny również sam Święty Mikołaj, który nie tylko chętnie przyjmował listy od dzieci, ale przede wszystkim rozdawał prezenty.


Trzeba oczywiście wspomnieć także o odbywającej się podczas festiwalu Kiermaszu Słoików z Wilanowa, podczas którego zorganizowano zbiórkę dla 2,5 letniego Dominka Wożniaka na kontynuację jego leczenia. Mieszkańcy Wilanowa ponownie wykazali się znaczącym wsparciem i chęcią pomocy. Cały Królewski Festiwal Światła (w tym roku połączony z projektem Zimowy Wilanów) był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz został objęty patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.


Serdecznie zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego i kolorowego wydarzenia. https://www.terazwilanow.com/post/pierwszy-dzień-królewskiego-festiwalu-światła


Źródło: https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

1-1.tif
bottom of page