top of page
1100x175.png

Zieleń nad obwodnicą

Nad obwodnicą POW powstanie pokaźny park linearny. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy podpisał już umowę na przygotowanie projektu budowlanego tego terenu.


Źródło: UM Warszawa

Nowy park nad tunelem obwodnicy na Ursynowie ma mieć blisko 2 km długości, a teren ten będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Zgodnie z założeniami w parku znajdzie się około 700 drzew, 28 tys. krzewów, wielogatunkowe łąki kwietne oraz rabaty bylinowe.


"W pierwszej kolejności prace będą skupiały się na ukształtowaniu terenu, nawierzchni i nowej zieleni. Na odcinku od ul. Braci Wagów do al. Komisji Edukacji Narodowej powstanie nowy plac miejski z fontanną posadzkową obsadzony drzewami, z miejscem przeznaczonym na bożonarodzeniową choinkę. Przewidziano tutaj również rzeźbiarskie zabawki i drewniany podest, z których będą mogły korzystać dzieci" - informuje warszawski ratusz.


W parku oprócz drzew i krzewów powstaną również alejki, chodniki, oświetlenie i monitoring. Elementem przewodnim projektowanych terenów ma być promenada od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej oraz tzw. „żółta wstęga”, biegnąca przez cały park, wykonana z różnych elementów i materiałów, których wspólną cechą jest żółta barwa.


Projekt na zagospodarowanie terenu nad tunelem obwodnicy ma być gotowy w ciągu 12 miesięcy. Wartość umowy to 1,2 mln zł, a za jej realizację będzie odpowiadać firma Palmett. Ogłoszenie przetargu na prace budowlane planowane jest na początku II kwartału 2023 r., a przewidywany termin zakończenia całej inwestycji to 2024 r. Na realizację całego zadania związanego z budową parku nad obwodnicą POW Warszawa planuje łącznie przeznaczyć 12,3 mln zł.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/zielen-nad-obwodnica-na-ursynowie-podpisano-umowe-na-projekt

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page