top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Zima w mieście


Zima trwa w najlepsze, więc wraz z nowym rokiem nie może zabraknąć również kolejnej edycji warszawskiej „Zimy w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych (w tym sezonie w województwie mazowieckim trwają od 13 do 26 lutego), warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.


Zapisy na akcję rozpoczynają się już 2 stycznia od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia. Rodzice mogą zapisać swoje dzieci na zajęcia przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, podając na stronie jedynie numer pesel dziecka i samodzielne utworzone hasło. „Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do

piątku” – czytamy w komunikacie.


Następnie należy dokonać opłaty za wyżywienie i opiekę (15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę). Od 23 do 31 stycznia konieczne jest złożenie potwierdzenia dokonania opłat (lub zaświadczenie o zwolnieniu z nich) wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do warszawskiej „Zimy w Mieście” podejmuje organizator wypoczynku.


Podobnie jak w poprzednich latach, punkty uczestniczące w akcji będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie. W Wilanowie w akcji będą uczestniczyć Szkoła Podstawowa nr 358 (ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 10) oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (ul. Przyczółkowa 27).


Warto również wspomnieć o organizowanej równolegle akcji „Wspólna Warszawska Zima”. Projekt finansowany jest przez UNICEF i skierowany do dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z wybuchem wojny w Ukrainie. Procedura zapisów dzieci z Ukrainy do „Wspólnej Warszawskiej Zimy”  jest analogiczna do zapisów do „Zimy w Mieście”.


Źródło: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/

Comments


1-1.tif
bottom of page