top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Zima w mieście powraca

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji warszawskiej akcji „Zima w Mieście”, czyli zajęć dla dzieci w okresie ferii. W Wilanowie w wydarzeniu biorą udział dwie szkoły.


Źródło: UM Warszawa

Podobnie jak w ubiegłych latach w okresie ferii zimowych warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy mogą liczyć na opiekę. Zajęcia będą dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej. Zapisy rozpoczęły się 30 grudnia 2021 r. i potrwają do 11 stycznia 2022 r. Po podaniu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych rodzice muszą wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę placówek na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Koszt "Zimy w Mieście" wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.


Feryjne Placówki Edukacyjne będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, w okresie ferii, czyli od 31 stycznia do 11 lutego. W Wilanowie w akcji biorą udział dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 104 im. Macieja Rataja (ul. Przyczółkowa 27) oraz Szkoła Podstawowa nr 261 im. St. Kostki Potockiego, ul. (Wiertnicza 26).


Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej podczas ferii zimowych mogą skorzystać również z warsztatów edukacyjno-artystycznych w Centrum Kultury Wilanów. "W programie zajęcia filmowe, taneczne, plastyczne, teatralne... Od 31 stycznia do 4 lutego spotykamy się w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3 oraz w filii w Alto Wilanów, a od 7 do 11 lutego w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11 oraz w filii CKW przy placu Vogla" - informują organizatorzy.


Z kolei uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej władze dzielnicy zapraszają w drugim tygodniu ferii zimowych do Centrum Kultury Wilanów na spotkanie z Białostockim Teatrem Lalek. "Razem z profesjonalnymi aktorami i teatrologami przygotujecie od A do Z spektakl teatralny, a także poznacie historię teatru oraz różne formy teatralne" - czytamy w ogłoszeniu. Zajęcia feryjne organizowane przez CKW są bezpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, które rozpoczną się 17 stycznia.


Źródło:

https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action?fbclid=IwAR0AdJ-MRTR5Xduoso61suQ8HluH9JWlchs07kduxoBHHCLJXMZs1Y2rUeY

Comments


1-1.tif
bottom of page