top of page

Bezpłatne zwiedzanie pałacu w Wilanowie


Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Darmowy Listopad to program zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym uczestniczą liczne polskie muzea. Dzięki temu przez miesiąc wiele zabytków architektury, oraz czasowych i stałych wystaw można zobaczyć za darmo. W ramach akcji możliwy jest również udział w licznych spotkaniach edukacyjnych, warsztatach lub lekcjach muzealnych.


Wśród instytucji uczestniczących w programie Darmowy Listopad znalazło się m.in. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dzięki temu do końca miesiąca wszyscy chętni mogą zwiedzić pałac i park bezpłatnie. "Wizyta... pozwoli przyjrzeć się pamiątkom związanym z jego mieszkańcami, poznać wspaniałą kolekcję dzieł sztuki europejskiej i dalekowschodniej, a przede wszystkim historię i kulturę dawnej Rzeczypospolitej" - zachęcają do udziału w akcji przedstawiciele pałacu w Wilanowie. Z kolei w Oranżerii można obecnie bezpłatnie oglądać wystawę „Obraz natury. Natura obrazu. Błażej Ostoja Lniski w Wilanowie”.


Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie przed pałacem lub na stronie muzeum. Park i historyczne ogrody wilanowskie otwarte są od godz. 9:00 do 15:00, pałac od godz. 10:00 do 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00).


Źródło:

https://www.facebook.com/wilanow

Comments


bottom of page