top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Szekspir zawitał do Wilanowa


Ponownie w Wilanowie ruszył wyjątkowy projekt teatralny, czyli "Szekspir w parku". Pomysł ma na celu stworzenie publicznie dostępnego teatru.


Źródło: Facebook "Szekspir w parku"

"Szekspir w parku" to unikalny projekt - jego autorzy już od lat tworzą teatr dostępny dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich wieku, statusu społecznego czy finansowego. Innymi słowy - aktorzy występują za darmo, zwykle na świeżym powietrzu, podróżując właściwie po całej Polsce. Repertuar spektakli plenerowych bywa różny, ale ich poziom absolutnie nie odbiega od "prawdziwego teatru", o czym świadczy nieustająca popularność "Szekspira w parku". Autorzy projektu nawiązują m.in. do światowej tradycji spektakli plenerowych Szekspir w High Parku w Toronto oraz nowojorskiego Festiwalu Szekspirowskiego w Central Parku.


W lipcu "Szekspir w parku" powraca do Wilanowa. Przedstawienia odbywają się od 7 do 25 lipca, niemalże każdego dnia. Godzina spektakli będzie stała (19.00), z jednym wyjątkiem - 17 lipca, kiedy aktorzy wystąpią o 15. Miejsce także zostało nieprzypadkowo - mieszkańcy Wilanowa będą mogli zobaczyć przedstawienia w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, czyli miejscu idealnym do takich letnich wydarzeń na świeżym powietrzu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest mailowa rezerwacja miejsc pod adresem szekspirwilanow@gmail.com.


W obsadzie aktorskiej "Szekspira w parku" w Wilanowie znaleźli się m.in. Tamara Arciuch, Dominik Bąk, Patryk Bartoszewski, Kamil Dręzek, Paweł Góral czy Agnieszka Kaczmarska. Aby utrzymać wyjątkowy, parkowy charakter wydarzeń, zachęcamy do przychodzenia na spektakle z własnymi kocami, krzesełkami, poduszkami, jedzeniem, piciem oraz sprayem na komary i parasolką.


Źródło: https://www.facebook.com/szekspirwparkuwarszawa

コメント


1-1.tif