top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Wyjątkowo dużo dzieci w Wilanowie

Fot. A.Księżopolska

Urząd Statystyczny kolejny raz zbadał zmiany zachodzące w Warszawie. Dane odnoszą się do najważniejszych wymiarów życia w mieście m.in. rozwoju ludnościowego (w tym wskazania, które dzielnice się starzeją szybciej), aktywności zawodowej i gospodarczej, dopasowania infrastruktury do potrzeb (żłobki, przedszkola, szkoły) czy migracji wewnętrznych. Opublikowane wyliczenia stanowią podsumowanie 2021 r.

Okazuje się, że w tym czasie zaludniało się, czyli zwiększała się liczba ludności, w 7 z 18 warszawskich dzielnic. Jak można się domyśleć, wśród nich znalazł się również Wilanów. I to na wyjątkowym miejscu, bowiem to właśnie w tej dzielnicy widoczny jest największy wzrost dzieci w wieku 7-14 lat. W ciągu 3 lat w Wilanowie liczba ta wzrosła prawie o 44 proc.

„W 11 dzielnicach ubytek mieszkańców miał charakter naturalny. W największym stopniu dotyczyło to seniorów. Większość miejsc pracy (3/4 podmiotów gospodarki narodowej), a więc i pracujących, znajduje się w lewobrzeżnej części Warszawy” – informuje stołeczny ratusz, podkreślając, że to jedynie część dostępnych statystyk. Z danych możemy dowiedzieć się również m.in., że drugą po Ukraińcach grupą pracujących w Warszawie obywateli innych państw są Nepalczycy.  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi statystykami, opatrzonymi komentarzem analitycznym, na stronie Urzędu Statystycznego.

Źródło:

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page