top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

X Królewski Festiwal Światła


X Królewski Festiwal Światła rozpocznie się w sobotę 10 grudnia na Plaży Wilanów o godzinie 16:00.

Na odwiedzających czekać będą: instalacje świetlne, pokazy multimedialne spektaklu „Światło-Dźwięk”, Laserowe Show. Po pokazach można wybrać się na relaksujący spacer w Królewskim Ogrodzie Światła albo na przejażdżkę rozświetloną Bajeczną Karuzelą.


Imprezie towarzyszyć będzie Jarmark Świąteczny oraz Zlot FoodTrucków. Dodatkowe atrakcje to Labirynt Świetlny oraz Laser Game w specjalnym namiocie sferycznym.


Najważniejszym sportowym wydarzeniem tego weekendu będzie realizacja projektu „Szyjemy sport na miarę - sportowa rodzina” - czyli unikatowe spotkania w formie camp’ów promujące najpopularniejsze sportowe dyscypliny halowe na świecie. Uczestników aktywizować do ruchu będą mistrzowie sportu, ambasadorzy projektu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak. „Szyjemy sport na miarę” startuje w sobotę 11 grudnia o godzinie 10:00 w Hali CSW Wilanów. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wejść na stronę na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dla miłośników muzyki przygotowano świetlne show z muzyką na żywo „VIVALDI NEW VIBES - Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego, podczas którego odbędzie się widowiskowa iluminacja na fasadzie wilanowskiego Ratusza.


Na najmłodszych czekać będzie Bajeczna Górka, ta i inne atrakcje w ramach akcji „Zimowy Wilanów” będą dostępne do 10 marca.


Wszystkie dzieci będą mogły osobiście wręczyć swoje listy Świętemu Mikołajowi, który będzie gościem Festiwalu, imprezie towarzyszyć będą Mikołajkowe Warsztaty dla Dzieci, a także Bajki na dużym ekranie.


W sobotę trwać będzie też akcja Słoiki z Wilanowa, podczas której odbywać się będzie zbiórka dla 2,5 letniego Dominka Wożniaka na kontynuację jego leczenia.

Przez cały weekend można będzie odwiedzić Wilanowską Edukacyjną Strefę Świetlną w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów.


Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Comments


1-1.tif
bottom of page