top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Nowy Ogród Świateł

W Ogrodzie Botanicznym w Powsinie niedawno otwarto pokaźny Ogród Świateł, nawiązujący do bajkowego Piotrusia Pana. Czy miejsce to okaże się konkurencją dla wilanowskiego Królewskiego Ogrodu Świateł przy Pałacu Sobieskiego?


Źródło: https://piotruspan.ogrodswiatel.pl/

Obecna edycja Ogrodu Świateł jest już drugą, ale pierwszy raz odbywa się także w Warszawie. Tak jak w pozostałych miastach, czyli Krakowie i Chorzowie, ogród związany jest z konkretnym baśniowym światem. W przypadku stolicy organizatorzy zdecydowali się na Piotrusia Pana.


"Z Ogrodu Botanicznego w Powsinie uciekniesz z Piotrusiem Panem do zaczarowanej Nibylandii! Na przestrzeni aż 10 hektarów parku, na świeżym powietrzu, Ogród Świateł rozświetli serca i umysły dużych i małych gości. Razem z całą rodziną odkryjesz magiczną krainę beztroski, w jesienno-zimowym otoczeniu zaczarowanych drzew, ozdobionych przez pół miliona kolorowych świateł LED" - czytamy w ogłoszeniu.


Na odwiedzających czeka kilkadziesiąt kolorowych instalacji świetlnych, atrakcje multimedialne, pokazy laserowe wraz z oprawą dźwiękową oraz punkty zdjęciowe, związane z bajkową otoczką. W obecnym sezonie zimowym wystawa będzie dostępna przez cztery miesiące.


Źródło:

https://piotruspan.ogrodswiatel.pl/

1-1.tif
bottom of page