top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Początek jesieni i zbiórka żołędzi w ZOO


Dziś rozpoczęła się jesień, zarówno ta astronomiczna (o godzinie 3:03), jak i kalendarzowa. Najbliższy weekend zapowiada się pogodnie, będzie więc okazja do pierwszych jesiennych spacerów. W Wilanowie, na poszukiwanie oznak zmiany pory roku, można wybrać się do Morysina, nad Jeziorko Powsinkowskie, nad Wisłę, czy do parku przy Pałacu króla Jana III.


Jeśli wybieracie się na spacer, to możecie przy okazji wesprzeć coroczną wielką zbiórkę przysmaków dla mieszkańców Warszawskiego ZOO. W tym roku zbierane są jedynie żołędzie i orzechy laskowe, nie jest to akcja marketingowa - w zamian nie są rozdawane wejściówki. Inicjatywa ma na celu wsparcie zwierzaków. Żołędzie są zbieranie od 24.09 do 2.10, a orzechy laskowe przez cały rok, nie będą przyjmowane orzechy włoskie (jest jeszcze zapas) i kasztany (zwierzęta ich nie jedzą).

Żołędzie i orzechy laskowe można dostarczać do Warszawskiego ZOO codziennie od poniedziałku do niedzieli - w godzinach 7.00-19.00 - przy wejściach u ochrony od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego.

Celem akcji jest edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody. Przyjmowane są wyłącznie żołędzie i orzechy laskowe zdrowe, suche, bez wyraźnych zanieczyszczeń. Zanieczyszczone, mokre, zepsute, spleśniałe, przegniłe żołędzie i orzechy nie będą przyjmowane, gdyż mogą być zagrożeniem dla zdrowia zwierząt.

Należy pamiętać, aby nie zbierać żołędzi w miejscach niedozwolonych - czyli np. w rezerwatach przyrody (Morysin) oraz by trochę żołędzi zostawić mieszkańcom parków i lasów.


Zdjęcia: Amina Księżopolska


Comments


1-1.tif