top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Będzie skatepark przy szkole


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 400 w Wilanowie (ul. Oś Królewska 25) wkrótce powstanie niewielki skatepark. Władze dzielnicy w połowie września ogłosiły przetarg na jego budowę, a chętni mogą składać swoje oferty do 1 października. Inwestycja będzie przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży, więc jej lokalizacja obok popularnej szkoły nie powinna dziwić.


Jak informuje burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski, w skateparku powstaną m.in. rampy, górka wjazdowa i ścianka wspinaczkowa. W odpowiedzi na pytania o dokładną lokalizację obiektu mieszkańcy usłyszeli, że powstanie on "pomiędzy parkingiem szkoły a terenem zielonym osiedla Ostoja". Na ten moment trudno jednak precyzyjnie powiedzieć, kiedy młodzież z Wilanowa i okolic będzie mogła korzystać z nowego skateparku. Nie jest to także jedyna z nadchodzących inwestycji realizowanych obok szkół w dzielnicy. Wkrótce bowiem przy Szkole Podstawowej nr 300 (Gubinowska 28/30) mają powstać nowe boiska.


Źródło:

https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/notice/public/39385/details?fbclid=IwAR2Qx0DSVgHimTeDHSqvtnxrZniS8t43Ohc78RrvRpw9T9AGq_Cu6gw3a1E

Comments


1-1.tif
bottom of page