top of page

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie otwarty od 4 lutego

od 4 lutego 2021 roku pałac wilanowski będzie ponownie otwarty dla zwiedzających. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania: Sali Białej, Apartamentów Marszałkowej Lubomirskiej, Pokoi Chińskich i Myśliwskich oraz Galerii Magazynowej w soboty i niedziele w godz. 10.00–15.00 oraz w czwartki w godz. 11.00–15.00. W czwartki wstęp jest bezpłatny.


Na trasie zwiedzania znajdzie się kilka wyjątkowych atrakcji. Apartamenty Marszałkowej Lubomirskiej otwieramy po dłuższej przerwie, w Pokojach Chińskich i Myśliwskich prezentujemy nową ekspozycję z unikatowym stołem nanban, a w Galerii Magazynowej obraz Salvador Mundi, pochodzący z kręgu Leonarda da Vinci.Kilka najważniejszych wiadomości:

Ceny biletów: 15 zł – bilet normalny, 10 zł – bilet ulgowy, 1 zł – dla dzieci z krajów Unii Europejskich w wieku 7–16 lat, zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (ceny z KDR: 11 zł – bilet normalny, 7,50 zł – bilet ulgowy)

  • W cenie biletu wstęp do parku! Bilety można nabyć w kasie, biletomatach oraz online. Zachęcamy szczególnie do tej ostatniej formy zakupu – jest najbezpieczniejsza: http://bilety.wilanow-palac.pl/.

  • W pałacu obowiązkowe są: zasłanianie ust i nosa, utrzymywanie 2-metrowego dystansu od innych oraz dezynfekcja rąk przed wejściem na ekspozycję.

  • Możliwe jest jedynie zwiedzanie indywidualne, nie będzie można wypożyczyć audioprzewodników – w przygotowaniu jest przewodnicka aplikacja mobilna.

  • Ostatnie wejście: na godzinę przed zamknięciem pałacu.

  • Liczba biletów na daną godzinę jest ograniczona – ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających i zabytków, jak również wymogi sanitarne. Gwarancją wejścia do pałacu o konkretnej godzinie jest więc zakup biletu on-line. Przy zakupie biletów na miejscu może się okazać, że na daną godzinę ich limit został już wyczerpany.

  • Z powodu prowadzonych obecnie zaplanowanych prac konserwatorskich i remontowych trasa 1 w pałacu jest niedostępna dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia. Otwarcie trasy 1 planowane jest pod koniec kwietnia.

  • I najważniejsze – prosimy o spokojne zwiedzanie i dbanie o wspólne bezpieczeństwo.

  • Pamiętajcie również, że kontemplacja sztuki i piękna po prostu mają dobry wpływ na samopoczucie!

Jeśli chcecie dowiedzieć się (albo tylko przypomnieć sobie), co czeka na Was w pałacu wilanowskim – zerknijcie tutaj, przygotowaliśmy krótkie opisy wszystkich wnętrz, które zobaczycie: Opisy wnętrz pałacu wilanowskiego.

Park wilanowski jest otwarty codziennie - godziny otwarcia pałacu i parku.


Comments


bottom of page