top of page
1100x175.png

Zmiana organizacji ruchu!


Fot. Amina Księżopolska

Plac budowy trasy tramwajowej do Wilanowa przenosi się na drugą jezdnię. Od poniedziałku, 24 czerwca, kierowy pojadą nowo wybudowaną nitką alei Rzeczypospolitej i ulicy Jana III Sobieskiego, pomiędzy Klimczaka a Nałęczowską.

Przełożenie ruchu z jednej jezdni na drugą zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek, z 23 na 24 czerwca. Nie będzie tu jeszcze ostatniej warstwy asfaltu. Kierowcy będą mieli po jednym pasie w każdą stronę i szerzej na skrzyżowaniach.


Aleja Rzeczypospolitej z ulicą Oś Królewska

W alei Rzeczypospolitej, zarówno od Klimczaka jak i alei Wilanowskiej, nie będzie skrętu w lewo. Na Osi Królewskiej od skarpy będzie po jednym pasie w każdą stronę. W kierunku ulicy Sarmackiej zostaną otwarte obie jezdnie. Z tej strony będzie można pojechać prosto lub skręcić w obu kierunkach w aleję Rzeczypospolitej.


Aleja Rzeczypospolitej z Jana III Sobieskiego i aleją Wilanowską

W alei Rzeczypospolitej i alei Wilanowskiej od strony Ursynowa nadal będzie jeden pas do skrętu w lewo i jeden do jazdy prosto lub w prawo. Od Pałacu w Wilanowie kierowcy pojadą tylko prosto do Doliny Służewieckiej. Na Jana III Sobieskiego będą dwa pasy: prosto lub w prawo oraz prosto lub w lewo.


Jana III Sobieskiego z ulicą Nałęczowską

Kierowcy jadący ulicą Jana III Sobieskiego z obu kierunków nie skręcą w lewo. Z Nałęczowskiej będzie można wyjechać w prawo, pojechać prosto lub skręcić w lewo. Na Śródziemnomorskiej nic się nie zmieni.


Dojazdy do posesji

Wykonawca zapewni dojazd do wszystkich posesji. Wyjazd z budynków zlokalizowanych po parzystej stronie alei Rzeczypospolitej będzie tylko w prawo. Dla mieszkających po drugiej stronie zostaną wytyczone dojazdy fragmentami zamkniętej jezdni.Droga prowadząca do ulicy Dyniowej straci połączenie z aleją Rzeczypospolitej. Objazd zostanie wyznaczony ulicą Zdrową i aleją Wilanowską. Zapewniony będzie dojazd do Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Wyjazd na Jana III Sobieskiego odzyska ulica Goplańska.


Piesi, rowerzyści i pasażerowie

Na wysokości Instytutu Psychiatrii i Neurologii zostanie wyznaczone przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przez jezdnię ulicy Jana III Sobieskiego. Droga dla rowerów będzie dostępna po stronie szpitala. Po drugiej stronie ulicy, od Nałęczowskiej do wspomnianej zebry, będzie nadal ciąg pieszo-rowerowy, a do alei Wilanowskiej – tylko chodnik.

Przystanki autobusowe zostaną przeniesione na nową jezdnię. Więcej szczegółów będzie na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.


W następnych etapach wykonawca będzie przekładał ruch na drugą jezdnię pomiędzy ulicami Klimczaka i Branickiego oraz Chełmską i Idzikowskiego.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page