top of page

Wraca Szekspir w Parku!

Już 2 lipca o 19.30 premiera Wieczoru Trzech Króli w ramach projektu Szekspir w Parku.


“Szekspir w parku" to inicjatywa umożliwiająca każdemu obcowanie ze sztuką Szekspira w parkowej scenerii. Gości ona w Warszawie już od 2016 roku. Po raz kolejny przedstawienia będą wystawiane w Ogrodach Pałacu w Wilanowie. Spektakle charakteryzuje lekkość i prostota wykonania, a wszystko w duchu oryginalnych wskazówek pisarza. Sztuki Szekspira trafiają do szerokiej publiczności ze względu na ponadczasowość i przystępność języka.


Z roku na rok publiczność odwiedzająca Ogrody Pałacu w Wilanowie coraz chętniej przychodzi całymi rodzinami, zasiadając na kocach i leżakach. Jedzenie czy napoje, jak za szekspirowskich czasów, wpasowują się idealnie w klimat parkowej sztuki, w przeciwieństwie do przyjętej kultury zamkniętych spektakli teatralnych.


Akcja Wieczoru Trzech Króli rozgrywa się w mistycznej krainie Ilirii. Komedia romantyczna, która przenosi nas z katastrofy statku do zamieszek i pijackich ekscesów, nieodwzajemnionej miłości, przebiegłego oszustwa, zemsty i… małżeństwa. Przez ten Wieczór przeprowadzi nas wszechwiedzący i wszechwidzący Błazen – Feste.


Źródło informacji: strona internetowa organizatora https://szekspirwparku.pl
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page