top of page
1100x175.png

Pierwsza jadłodzielnia w Wilanowie


Źródło: Facebook Jadłodzielnia Wilanów

Tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia z ciekawą inicjatywą wyszła lokalna restauracja Krowa z Wilanowa. "Drodzy Goście oraz Sąsiedzi, okres świąteczny i poświąteczny to czas, w którym bardzo często dobre jedzenie wędruje do kosza. Jako, że w czasach Covida na sali jest słabiej i jedna z lodówek stała pusta, postanowiliśmy przenieść ją przed naszą KROWĘ" - poinformował lokal za pomocą swoich mediów społecznościowych.


Lodówka ta nie została wystawiona na zewnątrz bez powodu - od kilku dni służy bowiem jako pierwsza w Wilanowie jadłodzielnia. Jest to punkt służący do nieodpłatnej wymiany żywności pomiędzy mieszkańcami. Każdy może zostawić w lodówce jedzenie, którego nie potrzebuje lub inaczej trafiłoby do śmieci. Podobnie każdy również może wziąć z jadłodzielni to, na co ma ochotę. Reguła jest prosta - zostawiajmy takie produkty, które sami chcielibyśmy dostać. Z pierwszej jadłodzielni w Wilanowie można pod tym samem adresem, gdzie mieści się Krowa z Wilanowa, czyli ul. Klimczaka 17.


"Prosimy nie przynosić surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, niepasteryzowanego mleka, produktów z alkoholem oraz otwartych konserw czy słoików" - informuje restauracja Krowa z Wilanowa. Należy również pamiętać, aby przyniesione rzeczy były właściwie opisane, w tym z podaniem daty ich oddania do jadłodzielni. Właściciele dodają także, że jeśli produktów będzie zbyt dużo, aby zmieściły się w jednej wystawionej lodówce, to resztę pracownicy lokalu będą transportować do jadłodzielni na Ursynowie.


Źródło:

https://www.facebook.com/KrowazWilanowa/

Comments


bottom of page